• $7,54
  • €9,004
  • 410.605
  • 1534.37
28 Ağustos 2012 Salı 05:00 | Son Güncelleme:

'Kısa süreli' MGK'den terör ve Suriye vurgusu

'Kısa süreli' MGK'den terör ve Suriye vurgusu

PKK terörünün yoğunlaştığı ve Suriye'den Türkiye'ye sığınmacı akınlarının sürdüğü dönemde gerçekleştirilen kritik MGK toplantısından, terörle mücadele ve Suriye mesajları çıktı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün doktorlarına danışarak katıldığı ve başkanlık ettiği Çankaya Köşkü'ndeki saat 14.05'te başlayan toplantı 16.50'de sona erdi.

Başbakan Erdoğan toplantı öncesi, MGK üyesi bakanlarla 1 saat görüştü.

Gül'ün rahatsızlığı nedeniyle kısa süren toplantının 2 maddeden oluşan MGK bildirisi şöyle:

- Büyük-küçük, kadın-erkek farkı gözetmeksizin halkın can ve mal güvenliğine kasteden terör örgütünün milletimizin duygu birliğini bozamayacağına olan inaç teyit edilmiş, terörle mücadelenin hukuk içerisinde, halkımızın can ve mal güvenliği korunarak hassasiyetle ve kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanmıştır.

- Ülkemizde sayıları 80 bine yaklaşan Suriyelilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve önümüzdeki dönemde alınabilecek tedbirler üzerinde durulmuştur. Toplantıda ayrıca, Suriye'deki otorite boşluğunu istismar etmek isteyecek terörist unsurların faaliyetlerinin yanı sıra ülkedeki çatışma ortamından kaynaklanan ulusal güvenliğimize yönelik tüm tehdit ve risklerin bertaraf edilmesine matuf güçlü irade teyit edilmiştir. Suriye halkının meşru talepleri doğrultusunda demokratik dönüşüm sürecinin ivedilikle tamamlanmasının taşıdığı önem vurgulanarak bu doğrultuda çabaların uluslararası toplumla eşgüdüm halinde sürdürüleceği kaydedilmiştir.' ANKARA

<p>Bomba arama köpekleri 'Ban' ve 'Tim', Barış Pınarı bölgesindeki sivil halka yönelik büyük bir sal

Barış Pınarı bölgesinde 'Ban' ve 'Tim' büyük saldırıyı önledi

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi yüzde 58,23'e yükseldi

Ünlü sanatçının önce imzasını sonra da canını aldı

Bu yiyecekleri tüketirken dikkat! Bağımlılık yapıyor