• $8,2173
  • €9,7715
  • 459.734
  • 1377.87
02 Mayıs 2020 Cumartesi 11:48 | Son Güncelleme:

Kısa çalışma ödeneği e-devlet'ten nasıl görüntülenir?

Kısa çalışma ödeneği e-devlet'ten nasıl görüntülenir"

Kısa çalışma ödeneği başvurusu onaylanan binlerce çalışan ödemelerin ne zaman ve nereye yatacağını araştırıyor. Kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranına haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında sunulan kısa çalışma ödeneği başvurusu onaylanan binlerce çalışan ödemelerin ne zaman ve nereye yatacağını araştırıyor. Kısa çalışma ödeneği ile ilgili merak edilenler haberimiz içerisinde yer alıyor.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA EKRANI

İŞKUR GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ KİMLER ALABİLİR?

İşyerinde Kısa Çalışma Uygulanabilmesi için ve işçinin kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilmesi için arana şartlar şu şekilde sıralanıyor:

İşyerinde Kısa Çalışma Uygulanabilmesi için;

İşverenin; genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki çalışma süresinin önemli ölçüde azaldığı veya durduğu yönünde İŞKUR’a başvuruda bulunması ve İş Müfettişlerince yapılan uygunluk tespiti sonucu işyerinin bu durumlardan etkilendiğinin tespit edilmesi gerekmektedir.

İşçinin Kısa Çalışma Ödeneğinden Yararlanabilmesi İçin;

İşverenin kısa çalışma talebinin iş müfettişlerince yapılacak inceleme sonucu uygun bulunması,

Kısa çalışmaya tabi tutulan işçinin kısa çalışmanın başladığı tarihte çalışma sürelerini ve prim ödeme şartlarını sağlamış olması (Covid-19 etkisiyle yapılan kısa çalışma başvurularında, son 60 gün hizmet akdine tabi olmak kaydıyla son 3 yıl içinde 450 gün prim ödemiş olması),

İş müfettişlerince yapılacak inceleme sonucu kısa çalışmaya katılacaklar listesinde işçinin bilgilerinin bulunması, gerekmektedir.

Prim ödeme şartını sağlamadığı için kısa çalışma ödeneğine hak kazanamayanların daha önce çeşitli nedenlerle kesilmiş (yeni işe başlama vs.) son işsizlik ödeneği hak sahipliğinden varsa kalan süre kısa çalışma süresini geçmemek üzere kısa çalışma ödeneği olarak ödenir.

<p><span>Geçmiş duygusal yaraların sağlıklı bir onarım  süreci yoksa kaybetme korkusunun yeri sağlam

İlişkilerde kaybetme korkusunu aşmak

Emekli bayram müjdesi! Tarih belli oldu

Tarihi ipek yolunda iki mevsim bir arada yaşanıyor

Manisa FK, TFF 1. Lig'e çıkmanın mutluluğunu yaşıyor