• $8,5647
  • €10,1397
  • 495.767
  • 1359.55
22 Kasım 2019 Cuma 08:00 | Son Güncelleme:

Kılıçdaroğlu'nun açtığı stadyum çürümeye terk edildi! 70 milyon liralık stat 90 dakikada kapatıldı

Kılıçdaroğlu'nun açtığı stadyum çürümeye terk edildi! 70 milyon liralık stat 90 dakikada kapatıldı

İzmir Tire’de CHP’li belediyelerce 70 milyon liraya stadyum inşa edildi. 1.5 yıl önce Kılıçdaroğlu’nun açılışını yaptığı stat, oynayacak takım bulunamadığı için kilitli kaldı.

Atakan ŞEN

BAŞKAN KENDİ ADINI VERDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi işbirliğiyle yaklaşık 70 milyon lira harcanarak UEFA standartlarında bir stadyum inşa edildi. Dönemin Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, stada kendi adını verdi. 15 bin kişilik Tire Tayfur Çiçek Stadyumu’nun açılışı ise 15 Nisan 2018’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

KENT MERKEZİNE 100 KM UZAK

İzmir kent merkezine 100 kilometre uzaklıkta olan ve şehrin büyük takımlarının kullanamadığı stadyumdan TFF 3. Lig takımı Tire 1922 Spor Kulübü faydalanıyordu. Ancak takım Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş’a devredildi. Aktaş da kulübün adını Buca Futbol Kulübü olarak değiştirdi. Takım Buca’ya taşınınca stat da sahipsiz kaldı.

BU SEZON TEK MAÇ OYNANDI

Hiçbir kulübün maçlarını oynamadığı stadın kapılarına kilit vuruldu. Belediye görevlilerinin dönem dönem çim bakımını gerçekleştirdiği stadyum, bu sezon şimdiye kadar sadece Türkiye Kupası’nda Altınordu ile Konya 1922 arasındaki müsabakaya ev sahipliği yaptı. 70 milyon TL harcanarak yapılan stadyumun kaderine terk edildi.

AMATÖR TAKIM DA KULLANMIYOR

Yerel seçimlerde Tire Belediye Başkanı seçilen İP’li Atakan Duran ilk iş olarak stadın ismini Tire Gazi Mustafa Kemal Stadı olarak değiştirdi. Duran’ın yeterli taraftar desteği olmadığı gerekçesiyle amatör ligdeki Tire Belediyespor’un maçlarını 15 bin kişilik statta oynamasına izin vermediği, 4 Eylül Stadı’nda oynamasını istediği ileri sürüldü. 

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avusturya Şansölyesi S

Avusturya'ya göçmen tepkisi

TBMM Başkanı Şentop, Bakü'de Parlamento Başkanları Birinci toplantısına katıldı

Çanakkale Köprüsü'nde son durum

Kitap yazmak için yola çıktı, 210 günde yürüyerek 76 şehir gezdi