• $8,1992
  • €9,7437
  • 458.232
  • 1381.8
03 Şubat 2021 Çarşamba 00:22 | Son Güncelleme:

Kılıçdaroğlu, 'serbest bırakılsın' dedi... Terör örgütleriyle bağlantıları ortaya çıktı

Kılıçdaroğlu, 'serbest bırakılsın' dedi... Terör örgütleriyle bağlantıları ortaya çıktı

CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Boğaziçi Üniversitesi'ndeki provokatif eylemlerle ilgili skandal bir paylaşıma imza attı. Kılıçdaroğlu'nun serbest bırakılsın dediği kişilerin birçoğunun terör örgütleriyle bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Öte yandan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaptığı bir paylaşımda Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "Bunlar mı "Türkiye'nin evlatları?" ifadelerini kullandı.

CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan skandal bir paylaşımda bulundu. 

Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki provokatif eylemlere ilişkin yaptığı paylaşımında "Türkiye’nin evlatlarını derhal serbest bırakın!" başlığını attı. Öte yandan gözaltına alınan kişilerden birçoğunun terör örgütleriyle bağlantılı oldukları ortaya çıktı.

Yakalanan 159 şüpheli kişiden; 19 kişinin DHKP-C terör örgütüyle, 23 kişinin MLKP terör örgütüyle ve 9 kişiye ise PKK terör örgütüyle alakalı daha önceden adli işlem yapıldığı bildirildi.

Ayrıca gözaltına alınanlardan 15 kişinin DHKP-C silahlı terör örgütüyle, 17 kişinin MLKP silahlı terör örgütüyle, 13 kişinin PKK silahlı terör örgütüyle, 12 kişinin THKP/C Dev Yol terör örgütüyle, 4 kişinin FETÖ/PDY silahlı terör örgütüyle, 7 kişinin Anarşistler isimli oluşum ile, 8 kişinin TKP/KIVILCIM isimli oluşum ile, 3 kişinin ise SYKP isimli oluşum ile iltisaklı olduğu tespit edildi.

BUNLAR MI TÜRKİYE'NİN EVLATLARI?

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye'nin evlatları" diye paylaştığı provokatörlere tepki gösterdi.

Altun, Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Bunlar mı “Türkiye’nin evlatları?” Biz, öğrencilerimizi, üniversitelerimizi terörizmden, radikalizmden ve vandalizmden korumak için çırpınıyoruz. Bu şiddetin arkasındaki kirli şebekeleri de iyi tanıyoruz. Bilim de, özgürlük de, demokrasi de bizim değerlerimiz, bunların değil!"

<p><span>Geçmiş duygusal yaraların sağlıklı bir onarım  süreci yoksa kaybetme korkusunun yeri sağlam

İlişkilerde kaybetme korkusunu aşmak

Emekli bayram müjdesi! Tarih belli oldu

Tarihi ipek yolunda iki mevsim bir arada yaşanıyor

Manisa FK, TFF 1. Lig'e çıkmanın mutluluğunu yaşıyor