• $8,684
  • €10,3969
  • 498.452
  • 1414.86
25 Mayıs 2021 Salı 17:41 | Son Güncelleme:

Kentsel dönüşüm töreninde İmamoğlu'na büyük tepki: Koruma aracı vatandaşı yerde sürükledi

Kentsel dönüşüm töreninde İmamoğlu'na büyük tepki: Koruma aracı vatandaşı yerde sürükledi

Eyüpsultan Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreni'nde İBB Başkanı İmamoğlu'na tepki yağdı. Proje alanı içinde kalan parkın yıkılmasını istemediklerini belirten vatandaşlar, İmamoğlu ile görüşmek istediklerini söyledi. Vatandaşlardan Ayşe Topçu, bu sırada İmamoğlu'nun koruma aracının kapısının açılması sonucu yere düşerek yaralandı. Ayşe Topçu'nun oğlu Ali Topçu, "Annem şu an hastanede. Yerde 2-3 metre sürüklenmiş. Kırık, çıkıkları var. Darp raporunu aldık, karakola gidip şikayetçi olacağız." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ'ın Eyüpsultan'da gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projesi temel atma töreni sırasında bir grup mahalle sakini, bölgede bulunan parkın projeye dahil edileceğini öne sürerek tepki gösterdi. Tören alanı dışında bekleyen vatandaşlar, İBB Başkanı İmamoğlu ile görüşmek istediklerini belirtti.

AA'nın haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ'ın Eyüpsultan'da gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projesi temel atma töreni sırasında bir grup mahalle sakini, bölgede bulunan parkın projeye dahil edileceğini öne sürerek tepki gösterdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'in katıldığı Eyüpsultan Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreni'nin yapılacağı alan bariyerlerle kapatılarak mahalle sakinleri içeri alınmadı.

Tören alanı dışında bekleyen vatandaşlar parkın bir bölümünün panolarla kapatıldığını ve KİPTAŞ'ın burayı proje alanına katacağını öne sürerek İBB Başkanı İmamoğlu ile görüşmek istediklerini belirtti.

Çok sayıda polisin önlem aldığı bölgede tören alanına alınmayan mahalle sakinleri, programın ardından İmamoğlu ile konuşmak istedi. Vatandaşlardan Ayşe Topçu, bu sırada konvoydaki koruma aracının kapısının açılması sonucu yere düşerek yaralandı.

Topçu, vatandaşlar tarafından bölgede bekletilen ambulansa götürülerek tedavi altına alındı. Vatandaşlar, parkın aynı zamanda deprem toplanma alanı olduğunu tabelanın da tören öncesinde kaldırıldığını belirtti. Yaralanan Ayşe Topçu ise "Bu parkı vermemek için çocuklarımızı ağaçlara bağlayacağız, çadırlarımızı kuracağız. 5 dakika konuşmak çok mu zordu?" dedi.

"YERDE 2-3 METRE SÜRÜKLENMİŞ"

Ayşe Topçu'nun oğlu Ali Topçu, annesinin son durumu hakkında bilgi verdi.

Topçu, "Annem şu an hastanede. Yerde 2-3 metre sürüklenmiş. Kırık, çıkıkları var. Darp raporunu aldık, karakola gidip şikayetçi olacağız." dedi.

<p>ABD'nin başkenti Washington'da Türkiye karşıtı 'Türk Demokrasi Projesi' adlı bir dernek kuruldu.

ABD'de ilginç ittifak

Yıkılan konağın altında rastlandı! Hemen kazı başlatıldı

Burak Elmas'tan Fatih Terim'e dünyaca ünlü yıldız hediyesi

İşte Kore'de görev yapan Türk Tugayı