• $8,3045
  • €10,1083
  • 489.929
  • 1450.19
22 Ağustos 2014 Cuma 11:51 | Son Güncelleme:

Kenan İmirzalıoğlu‘ndan uyuşturucu itirafı

Kenan İmirzalıoğlu‘ndan uyuşturucu itirafı

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yargılanan Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, hakim karşısına çıktı. Uyuşturucu kullanmadığını söyleyen İmirzalıoğlu uyuşturucu denediğini anlattı.

SEDA KILIÇ / HABER MERKEZİ

Kenan İmirzalıoğlu, Murat Yıldırım, Sarp Apak, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut gibi ünlü isimlerin de bulunduğu 53 şüpheli hakkında "uyuşturucu ticareti yapmak, uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar getirildi. Davanın sanıklarından Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu dün duruşmaya gelerek ifade verdi.

Oyuncular Engin Altan Düzyatan ve Nehir Erdoğan da tanık olarak ifade vermek için duruşmaya geldi.

“POLİS ZEYTİNİ UYUŞTURUCU OLARAK YORUMLAMIŞ”

Duruşmada ilk olarak Engin Altan Düzyatan tanık olarak ifade verdi. Oyuncu Cemil Büyükdöğerli ile telefon görüşmeleri sorulan Düzyatan, “Cemil’in annesi Fethiye’den zeytin yollamıştı. Ama polis zeytini uyuşturucu olarak yorumlamış” dedi. Kenan İmirzalıoğlu'nun evinde Rıza Kocaoğlu, Eray Özbal, Murat Yıldırım ile uyuşturucu kullandıkları iddiasına ise “Murat Yıldırım ve Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte Galatasaray maçını izlemiştik” diyerek yanıt verdi.

Ardından Oyuncu Nehir Erdoğan tanık olarak dinlendi. Erdoğan, Oyuncu Sarp Apak’tan uyuşturucu olmadığını söyleyerek “Birlikte uyuşturucu kullanmadık. Onun kullandığını da görmedim” diye konuştu.

“SÜT VE İNCİR GERÇEK”

Ardından davanın sanıklarından Kenan İmirzalıoğlu ifade verdi. Suçlamaları kabul etmediğini belirten İmirzalıoğlu, “Sanıklardan Eray Özbal’la aynı mahallede oturuyoruz. Meslekte büyüğümüzdür. Zor şartlarda çalıştığımız için beslenmemize dikkat etmemizi ister. Organik besinler almamızı ister. O yüzden ürettiği doğal gıdalardan verirdi. Telefon görüşmelerinde geçen süt ve incir gerçek süt ve incirdir” dedi.

Mahkeme Başkanı’nın “Eray Özbal’ın evine gittin mi? O yeşillikli bahçesini gördün mü?” sorusu üzerine İmirzalıoğlu “Birkaç kez gittim. Balkonunda papatya ve çiçek yetiştirdiğini biliyorum. Uyuşturucu madde yapımında kullanılan bitkileri görsem de tanımam” diye konuştu.

“OPERASYONDAN BİRKAÇ GÜN ÖNCE KULLANMIŞTIM”

“Uyuşturucu madde kullanmıyorum ama denedim” diyen İmirzalıoğlu “Operasyondan birkaç gün önce Yunanistan’ın Simni adasında kullanmıştım. Birkaç gün sonra teste girince de kanımda çıktı. Ben
tütün içtiklerini zannetmiştim. O yüzden ikram edilen sigarayı aldığımda uyuşturucu olduğunu anladım” ifadelerini kullandı.

Kenan İmirzalıoğlu “Eray Özbal memleketinden temin ettiği ceviz gibi doğal gıdaları bana veriyordu. Ben de parasını veriyordum” deyince Mahkeme Başkanı “Bu Eray mandıra mı işletiyor? Kaç kişiye bakıyor?” diye sordu. İmirzalıoğlu da “Eray doğup büyüdüğü yerdeki kadınların
yetiştirdiği doğal ürünleri temin edip bize veriyordu. O organik ürünleri bilirdi” yanıtını verdi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, “Eray çok iyi biliyor diyorsunuz ama ifadesinde yetiştirdiği bitkinin hint keneviri olduğunu bilmediğini söyledi” dedi. İmirzalıoğlu’nun avukatı Cemalettin Mutlu’nun “Kazıklamışlar onu” sözü ise salonda gülüşmelere neden oldu.

“MURAT YILDIRIM’A UYUŞTURUCU VERMEDİM”

Telefon görüşmelerinde geçen “dondurma” konusunu anlatan İmirzalıoğlu “Eray Yeşilköy’deki Roma dondurmacısından 5-6 kilo dondurma almıştı. Bunları kendi dolabına koymuştu. Gel buradan al demişti. Tapelerde geçen dondurma bu” diye konuştu.

Eray Özbal’ın evinde yetiştirdiklerinden haberi olmadığını tekrarlayan İmirzalıoğlu, “Rıza Kocaoğlu, Eray Özbal ve Murat Yıldırım’ın uyuşturucu kullandığını bilmiyorum. Onlardan uyuşturucu almadım ve onlara uyuşturucu vermedim” dedi. İmirzalıoğlı ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldı.

 

 

<p><strong>Ali Babacan, AK Parti üyesi olduğu dönemde Erdoğan'a karşı Gül'ün adaylığı için çalışma y

Ali Babacan'dan ihanet itirafı...

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (11 Mayıs 2021)

İşgalci İsrail, Gazze'ye hava saldırısı düzenledir

Süper Lig'in yeni takımı GZT Giresunspor, coşkuyla karşılandı