• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
08 Nisan 2021 Perşembe 10:57 | Son Güncelleme:

Uçağın kırıma uğraması ifadesi ne demek, nasıl olur? Kaza kırıma uğramak nedir?

Uçağın kırıma uğraması ifadesi ne demek, nasıl olur" Kaza kırıma uğramak nedir"

Konya'da meydana gelen uçak kazası ile birlikte gündemde konuşulan 'kaza kırıma uğramak ifadesi' anlamı ve oluş şekli oldukça merak edilmeye başlandı. Söz konusu bir uçak veya helikopter kazalarında 'kaza kırıma uğradı' denilir. Helikopterin veya uçağın kaza kırıma uğraması demek hasar olabileceği anlamına gelir. İşte konuya ilişkim merak edilen tüm detaylar....

Kaza kırıma uğramak ifadesi bugün Konya'da meydana gelen vahim olay sonrası gündeme geldi. Bir gösteri uçağın eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğraması nedeniyle Hava Kuvvetlerimize ait NF-5 uçağımızın pilotu şehit oldu. Acı haber üzerine gündemde internet aramalarında "bir uçağın kırıma uğraması ifadesi ne demek ve nasıl olduştuğu" araştırılan konular arasında...

KIRIM NEDİR?

Sektörde, bir donanımın geri döndürülebilir hasara uğradığı, yaralanmaların olabileceği, can kaybının yaşanmadığı hadiselere denir.

KIRIMA UĞRAMAK NE DEMEK?

Uçakta tekrar onarılmasına müsaade edecek düzeyde hasar görmesidir. Bu tarz olaylarda can kaybının olmaması kırım anlamına gelir. Can kaybının olması durumunda olay 'kırım' değil 'kaza' şeklinde ifade edilir.

UÇAKTA KIRIM NEDİR?

Uçağın kırıma uğraması da donanımın geri döndürülebilir hasara uğraması anlamına gelir. Uçağın kırıma uğraması ifadesi can kaybının olmadığı bir kaza anlamını taşıyabilir. Uçağın kısmen iyi durumda olduğu durumlarda kırım kelimesi kullanılır. Uçağın iniş ve kalkışında ya da hava koşullarındaki olumsuzluklarla uğradığı hasarı anlatabilir.

KAZA KIRIM EKİBİ

Uçak ve helikopter kazalarının nedenini, nasıl geliştiğini, ortaya çıkan hasarı herkes ve her şeyden önce inceleyen ekip. Havacılıkta tüm kazalara ilk müdahale eden, her havacılık biriminde (havaalanı, üs, teknik bakim merkezi) bulunan, yetkili kişilerden oluşan ekiptir. Kaza mahallini ilk inceleyip raporu veren bu birimdir.

Konya'da düşen gösteri uçağının pilotu şehit oldu: Başkan Erdoğan'dan başsağlığı

Son dakika haberi: Konya'da gösteri uçağı düştü: 1 şehit

  • kaza
  • kırım
  • kaza kırımı nedir
  • uçak kaza kırımı nasıl olur
  • Kaza kırıma uğramak nedir
<h3>Akupunktur Derneği Onursal Başkanı Dr. Murat Topoğlu iftarda tüketilmesi gereken besinleri AKŞAM

İftarda neler tüketmeliyiz?

Belgrad Ormanı'ndaki devasa çukur şaşkına çevirdi

Bakan Soylu, Salgınla Mücadele Değerlendirme Toplantısı'na katıldı

8. Cumhurbaşkanı Özal'ın ölümünün üzerinden 28 yıl geçti