• $ 6,0887
  • € 6,8127
  • 250.943
  • 85.719
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Katliam sonrası bir Avustralyalıdan duygulandıran not: Özür dilerim

Yeni Zelanda'da iki camiye gerçekleştirilen ve 50 kişinin şehit olması ve 50 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan terör saldırısı sonrası dünyanın farklı yerlerinden Müslümanlara destek açıklamaları gelmeye devam ediyor. Adını açıklamak istemeyen bir Avustralyalı bıraktığı notunda, "Olanlar için üzgünüm. İslam'a saygı duyuyorum." dedi.

TM Dijital Haber Merkezi

Yeni Zelanda'da 50 kişinin şehit olması ve 50 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan terör saldırısı sonrası tüm dünyadan Müslümanlara destek açıklaması yapıldı.

HOLLANDA'DA BİR GENÇ: BİR ŞEYLER YAPMAM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Hollanda'da ise Yeni Zelandalı bir genç katliam sonrasında elinde çiçeklerle bir camiye giderek imama ve cemaate sarılarak ağladı.

Kameralara yansıyan görüntülerde gencin, "Ne yapacağımı bilemiyorum ama o insanlar için bir şeyler yamam gerektiğini düşündüm ve geldim." ifadeleri duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

"AVUSTRALYA'DA YAŞIYORUM VE MÜSLÜMANLARIN YANINDAYIM" 

Katliam sonrası dünyanın pek çok yerinden Müslümanlara destek açıklaması gelirken, Avustralyalı bir adam ise ezan okunduğu sırada bir video çekerek, ""Avustralya'da yaşıyorum ve dünyadaki bütün Müslümanların yanındayım. Christchurch saldırısını düşünürken ezan sesi çalmak istedim. Dindar bir kişi değilim, o yüzden umarım bu yaptığım saygısızlık değildir. Tamamen dayanışma duygumu göstermek istedim." notunu paylaştı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Google bugün Doodle´ına ilk Türk kadın opera sanatçısı Semiha Berksoy´u taşıdı. Semiha Berksoy´un Do

Semiha Berksoy Kimdir? Neden Doodle Oldu?

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yalanlar ve Doğrular: Tevfik Göksu, İmamoğlu’na tek tek yanıt verdi