• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
25 Haziran 2021 Cuma 14:54 | Son Güncelleme:

Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi iddialarına Fahrettin Altun'dan yanıt

Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi iddialarına Fahrettin Altun'dan yanıt

İletişim Başkanı Altun, bazı yayın organlarında servis edilen "Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi" iddialarını yalanladı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepkisini dile getiren Altun, "Yalan ve iftira ile kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışanların yalanlarını yüzlerine vurmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Katarlı öğrencilerin Türkiye'de sınavsız şekilde tıp eğitimi görebileceklerine yönelik iddiaların asılsız olduğunu dile getirdi. Türkiye ve Katar arasında imzalanan "Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İş Birliği Protokolü"nün yalnızca silahlı kuvvetler mensuplarını kapsadığını vurgulayan Altun, tepkisini dile getirdiği paylaşımında şu ifadeleri kaydetti:

"Bazı yayın organlarında "Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi" şeklinde çarpıtılarak yansıtılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye ve Katar arasında imzalanan "Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İş Birliği Protokolü" sadece silahlı kuvvetler mensuplarını kapsamaktadır.

Protokole göre;

Katar'daki silahlı kuvvetler mensupları ile Türkiye'deki silahlı kuvvetler mensupları belirlenen kontenjanlar çerçevesinde karşılıklı değişimden yararlanabileceklerdir.

Amaç tamamıyla "askeri tıp" alanındaki tecrübelerden istifade edebilmektir.

Katar haricinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Azerbaycan, Kazakistan, Afganistan, Arnavutluk, Moldova, Gambiya, Somali ve Güney Kore'nin de bulunduğu 20'den fazla dost ve müttefik ülkenin askeri öğrencileri de Türkiye'de öğrenim görmektedir.

Türkiye, dost ve müttefik ülkelerle karşılıklı tecrübe ve imkanlardan yararlanarak ilişkilerini daha da derinleştirmeye devam edecektir. Yalan ve iftira ile kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışanların yalanlarını yüzlerine vurmaya devam edeceğiz."

<p>Şu an  verilebilecek kesin bilgi henüz sete çıkılmadığı. İnternette dolaşan kriz çıktı  haberleri

EDHO ile ilgili tüm gelişmeler DİZİKOTEK'te

Çanakkale Boğazı açıklarında gemi kazası meydana geldi

Tesla'yı solladı! En uzun menzilli elektrikli otomobil oldu

Kolombiya'nın Taç Mahal'i! büyük ilgi görüyor