• $8,1099
  • €9,7962
  • 461.976
  • 1377.23
28 Şubat 2019 Perşembe 09:02 | Son Güncelleme:

Kartal Belediyesi milyonlarca lirayı çöpe attı

Kartal Belediyesi milyonlarca lirayı çöpe attı

Borç batağındaki CHP’li Kartal Belediyesi milyonlarca liraya bastırdığı tanıtım kitaplarını ambalajından bile çıkarmadan çöpe attı. Hurdacıdaki kitapları görüntüleyen bir vatandaş, “Milletin sermayesi ayaklar altına alınmış. Kitaplardan binlerce adet basılmış ancak yerlerine ulaştırılmamış” dedi.

Kartal'da 21 kişiye mezar olan binayı günler sonra ziyaret eden ve rahat tavırlarıyla da mahalle halkının tepkisini toplayan CHP'li Belediye Başkanı Altınok Öz'ün milletin parasını nasıl çöpe attığı belgelendi.

460 milyon liralık borcuyla gündeme gelen belediye, kendi reklamını yapmak için binlerce kitap, faaliyet raporu vb. şeyler hazırlattı. Ancak belediye basılı malzemeleri, ambalajından bile çıkarmadan çöpe attı. Skandalı Kartal halkı ortaya çıkardı. Hurdacıdaki kitapları görüntüleyen bir vatandaş, “Basılan kitaplar o kadar fazla ki milletin sermayesi ayaklar altına alınmış vaziyette. Kitaplardan binlerce adet basılmış ancak yerlerine ulaştırılmamış. Milletin paralarıyla yapılan hizmetler çöplere atılmış durumda” dedi.

SKANDALLARI BİTMİYOR

CHP’li Öz, daha önce de pek çok skandalla gündeme geldi. Öz, vatandaşın parasıyla aldığı arama kurtarma amaçlı tekneyi eşinin özel hizmetine tahsis etmişti. Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen "Dünya Engelliler Günü Şenliği'ne katılan Öz, katılımcılara hitap eden görme engelli bir vatandaşın kafasına vurmuş, tepkiler üzerine de şaka yaptığını iddia etmişti. Öz, geçtiğimiz haftalarda Kartal’da yıkılan ve 21 kişiye mezar olan binanın enkazını da günler sonra ziyaret etmiş rahat tavırlarıyla tepki toplamıştı.

(Yeni Şafak)

<p>Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz'un değerlendirmeleri şöyle:<br></

Çamurlu yağmur devam edecek mi?

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi