• $8,1848
  • €9,876
  • 471.697
  • 1330.48
28 Mart 2021 Pazar 09:20 | Son Güncelleme:

Karnındaki bebeğiyle katledilen Sezen Ünlü'nün gözleri başkasında görecek

Karnındaki bebeğiyle katledilen Sezen Ünlü'nün gözleri başkasında görecek

İzmir'de Anıl Yolum tarafından katledilen 17 yaşındaki 5 aylık hamile Sezen Ünlü'nün babası Serdar Ünlü, kıznın vasiyetini yerine getirdi. Baba Ünlü, " Kızıma tecavüz ettiği için okulu bıraktı. Dövdüğü zaman şikâyetçi olduk. Vasiyetiydi, gözlerini bağışladım" dedi.

İzmir'de Anıl Yolum tarafından 16 bıçak darbesiyle öldürülen 17 yaşındaki 5 aylık hamile Sezen Ünlü'nün vasiyeti bababası trafından yerine getirildi.

Sabah'ın haberine göre önceki gün saat 23.00'te Konak ilçesinde metruk bir evde Ünlü, bir süredir ayrı olduğu Yolum ile konuşmak için bir araya geldi. Aralarında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Yolum, yanında getirdiği bıçakla genç kızı 16 yerinden bıçakladı.

Hastaneye kaldırılan talihsiz kız ve karnındaki bebeği burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Yolum ise olaydan sonra polise giderek teslim oldu. Yolum'un emniyetteki ifadesinde, Ünlü ile 2 aydır sorunlar yaşadıklarını, sosyal medyaya gelen bir mesaj nedeniyle tartıştıklarını ve cinayeti bu nedenle işlediğini anlattığı öğrenildi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Anıl Yolum çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

GÖZLERİNİ BAĞIŞLADIM

Acılı baba Serdar Ünlü, "Benim kızımın 'Ben ölürsem gözlerimi bağışlayın' diye vasiyeti var. 'Baba ölürsem organlarımı bağışlayın' derdi. Kızımın gözlerini, korneasını bağışladım. Benim kızım böyle bir kızdı. Sağlık meslek lisesine gidiyordu. Okuyan bir kızdı. Adamın, kızımın ırzına geçtiğinden haberim yoktu. Kızımı ona vermeyecektim. 'Önemli değil, sen okulunu bitir.

18 yaşından sonra istediğinle evlen' dedim. Evlenecek yaşta değildi. 'Ben bu şekilde gezemem' deyip evlenmek istedi. Zaten sürekli tartışıyorlardı. Kızı evden dışarı salmıyordu. Kızım, 'babama gideceğim' deyince kızımı dövmüş. Ben de kızımı geri aldım. İki gözü de mordu. Darp raporu aldık, şikayetçi olduk.

Adamı tutuklamadılar. Benim kızım öldü. Adamı içeri atsalardı kızım şu anda yaşıyor olacaktı. Tehdit mesajları hâlâ duruyor" dedi. Ünlü'nün, 25 Şubat'ta Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğine müracaat ettiği ve Yolum'a aile mahkemesince iki ay uzaklaştırma kararı verildiği öğrenildi.

OĞLUNUN İSMİNİ MİRZA KOYACAKTI

Sezen Ünlü'nün cenazesi dün yakınlarınca İzmir Adli Tıp Kurumu morgundan alınıp Bornova ilçesindeki Hacılarkırı Mezarlığı'na getirildi. Ünlü, burada kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Anneanne Remziye Orallı, başörtüsünü mezar başına konan tahtaya bağladı.

Sezen Ünlü'nün 15 Şubat'ta bebeğinin erkek olacağını öğrendiği ve Mirza ismini koymayı planladığı belirtildi. Genç kızın sosyal medyada hamilelik fotoğrafı paylaşarak altına "Sabırsızlıkla bekliyorum seni bebeğim" yazdığı görüldü.

Ünlü'nün olaydan bir süre önce Instagram hikâyesinde şarkıcı Hüzün'ün "Bitirdin bu aşkı" isimli şarkıyı paylaşması dikkat çekti. Genç kız olaydan kısa bir süre önce Gözde Taşbaş isimli arkadaşına "Doğum ağustos ayında. Çok heyecanlıyım. Biraz da korkuyorum" diye mesaj attı.

  • sezen ünlü
  • sezen ünlü son dakika
  • gözlerini bağışladı
<h3>'BU TEKNOLOJİNİN DAHA ÜST VERSİYONUNU TÜRKİYE YAKALAMIŞ DURUMDA'</h3><p>Karadan havaya hava savu

Yerli ve Milli Hava-Hava Füze Sistemleri Neden Önemli?

Selçuklu motifleri buğday sapından üretilen kağıtlarla geleceğe taşınıyor

Türkiye, Kuzey Makedonya ordusuna üniforma bağışında bulundu

Edirne'de kaybolan yaşlı adamı Tunca Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor