İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0632
  • 4.9946
  • 174.86
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Valiliğin kararı - Yarın 17 Ocak Çarşamba okullar tatil mi?

Kar tatili okullar son dakika yarın 17 Ocak Çarşamba tatil mi MEB valilik açıklaması yapıldı. Yarın yani 17 Ocak Çarşamba günü okulların tatil olma ihtimali var. İstanbul Valiliği başta olmak üzere Kocaeli, Kastamonu, Amasya, Tokat, Kayseri, Çorum, Bolu illerinde gözler valiliğin yarın için vereceği karara döndü. Meteoroloji 35 ilde kar alarmı vermiş durumdu.

x

Kar tatili okullar son dakika yarın 17 Ocak Çarşamba tatil mi MEB valilik açıklaması yapıldı. Türkiye beklediği kar yağışına pazar günü kavuştu. Bugün 42 kentte etkili olan kar yağışı yarın İstanbul, Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Çankırı, Tokat başta olmak üzere 35 ilde devam edecek. Kar yağışı ile birlikte 17 Ocak Çarşamba günü okullar tatil mi sorusu gündeme oturdu. İstanbul valiliği yarın kar tatili olup olmayacağına gecenin ilerleyen saatlerinde kar yağışının durumuna bakarak karar verecek. Aynı şekilde 30'dan fazla ilde de valiliğin kar tatili kararı alma ihtimali bulunuyor. 17.01.2018 Çarşamba günü için kar tatili kararı çıktığında bu haberde gelişmeleri bulacaksınız.

İSTANBUL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

İL İL HAVA DURUMU RAPORU 

BOLU’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ TIKLA ÖĞREN 

DÜZCE’DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ TIKLA ÖĞREN 

KAYSERİ’DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ TIKLA ÖĞREN 

KOCAELİ’DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ TIKLA ÖĞREN 

ANKARA’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ TIKLA ÖĞREN 

NEVŞEHİR’DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ TIKLA ÖĞREN 

SİVAS’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ TIKLA ÖĞREN 

ERZURUM'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ TIKLA ÖĞREN 

İSTANBUL HAVA DURUMU

Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın poyrazdan kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE °C, 5°C
Çok bulutlu, doğu kesimleri ilk saatlerde yağmurlu, yüksekleri yerel olmak üzere hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

EDIRNE °C, 3°C
Çok bulutlu

ISTANBUL °C, 5°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri yerel olmak üzere hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KIRKLARELI °C, 4°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu, yüksekleri yerel olmak üzere kar yağışlı

İSTANBUL’DA KAR ALARMI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı kar uyarısının ardından buzlanmaya karşı İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, bünyesindeki 235 bin ton ham tuzla alarm durumuna karşı hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda Kartal’da bulunan 80 bin tonluk dev tuz dağı havadan görüntülenirken tuzların sevkiyat çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiği görüldü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı kar uyarısının ardından yollarda trafik oluşmaması ve kar yağışının etkisiyle meydana gelen buzlanmanın önüne geçebilmek amacıyla yollara dağıtılmak üzere ham tuzlar hazır hale getirildi. Kentte kar alarmının verilmesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı bünyesindeki 235 bin ton ham tuz, bin 378 araç ve iş makinesi ile 6 bin 992 çalışanıyla acil duruma karşı hazır bekliyor. Bu kapsamda buzlanmaya karşı bünyesinde 80 bin ton ham tuz bulunduran Kartal'daki tuz deposu havadan drone ile görüntülendi. Görüntülerde kar yağışının etkisiyle İstanbul’un ana ve ara arterlerinde buzlanmaya karşı kullanılacak olan ham tuzun dozerler ile alınarak makinelerde işlendiği görülüyor. Sevkiyat çalışmalarının hız kazandığı depoda işlenen tuzlar dağıtılmak üzere kamyonlara yükleniyor. Kamyonlara yüklenen tuzlar ana caddelerde, sokaklarda, kaldırımlarda buzlanmaya karşı kullanılmak için İstanbul’un dört bir yanına ulaştırılıyor. Alanda bir yandan ham tuzlar dağıtıma hazır hale getirilerek araçlara yüklenirken bir yandan depoya yeni tuzlar getiriliyor. Depoda ayrıca yollardaki buz oluşumuna karşı çok sayıda tankla solüsyon üretimi yapılarak yoğun kar yağışının olduğu noktalara ekipler tarafından ulaştırılması sağlanıyor.

Depoda ayrıca birçok bölge kameralarla izlenerek acil müdahale gereken noktalara ekiplerin hızlı bir şekilde ulaştırılması sağlanıyor. Bu sene ilk defa belirli noktalarda ve güzergahlarda ekiplerin yetersiz kalabileceği olası durumlara karşı vatandaşlara pratik çözüm sunabilmek için kutu olarak hazırlanan ham tuzlar bırakılıyor.

 

Fatih´te gezi için Hakkari´den gelen öğrencileri taşıyan 2 tur otobüsü çarpıştı. Kazada çok sayıda ö

Fatih´te feci kaza! Tur otobüsleri çarpıştı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Rus balıkçıların yakaladığı garip yaratıklar

Daha ince ve fit görünmek, göbek çevresindeki yağlardan kurtulmak, kilo problemi olan pek çok kişinin hayali.