• $8,1124
  • €9,7905
  • 464.358
  • 1365.27
20 Ocak 2021 Çarşamba 02:22 | Son Güncelleme:

Kar altında evlat nöbeti... Teslim olanlar arttı, terör örgütü panikte

Kar altında evlat nöbeti... Teslim olanlar arttı, terör örgütü panikte

Diyarbakır'daki evlat nöbeti kara rağmen devam etti. Paniğe kapılan terör örgütü kara propagandaya başladı.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin oturma eylemi, 505. gününde yoğun kar yağışı altında devam etti. Bu arada her geçen gün yeni ailelerin katıldığı evlat nöbeti, terör örgütü ve müzahir yayın organlarının hedefi oldu. Evlat nöbetiyle ilgili yalan haberler servis ettiren PKK, annelerin evlat nöbetine gölge düşürmeye çalışıyor.

Güvenlik kaynakları, terör örgütünün güvenlik güçlerinin ailelerle görüşmesinden ve evlat nöbetinden rahatsızlığının nedenini örgütten son yılların en yüksek kaçış rakamlarına ulaşılmasını gösterdi.

874’E YÜKSELDİ

Jandarma ve emniyet ikna birimlerinin 12 bin aileyle görüşmesi ve Diyarbakır’da devam eden evlat nöbetinin etkisiyle 2016 yılından bu yana 874 PKK mensubu sadece ikna yoluyla teslim oldu.

HDP, TERÖRİSTLERİ KOBANİ’YE TAŞIDI 

Terör örgütünde yaşanan ayrışmalardan faydalanan ve örgütün baskıcı tutumundan kaçarak 15 Ocak’ta teslim olan terörist A.Z’nin ifadeleri, HDP-PKK işbirliğini gözler önüne serdi. 2015 yılında HDP’liler tarafından evinden araçla alınarak Kobani’ye götürüldüğünü belirten A.Z, HDP’li görevlinin, yolculuk sırasında telefonla bir kişiyi arayarak “Kumaş hazır, terziye gönderiyorum” şeklinde şifreli konuştuğunu bildirdi. Terörist A.Z, kandırılan diğer gençlerle beraber Suriye’de terör örgütüne ait kampta eğitime alındığını belirtti.

<p>Aşı çalışmalarının önce klinik ardından faz-1, faz-2 ve faz-3 çalışmalarından oluştuğunu belirten

Yerli aşıya nasıl gönüllü olabiliriz?

EURO 2020 kupası Roma'da sergilendi

Devrilen tırın altında kalarak alev alan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Aksaray'daki gizemli yer altı şehri ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor