• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
31 Ocak 2021 Pazar 13:08 | Son Güncelleme:

Kandil'de büyük çözülme! TSK operasyonları sonrası terör örgütü PKK eriyor

Kandil'de büyük çözülme! TSK operasyonları sonrası terör örgütü PKK eriyor

Terör örgütü PKK'da çözülme devam ediyor. TSK'nın gerçekleştirdiği başarılı operasyonların ardından, örgütten ayrılmak isteyenlere sert geri dönüşler yapıldığı öğrenildi. Terörist elebaşı Murat Karayılan'ın ise "kaçanları vurun" talimatı verdiği kaydedildi.

Terörist elebaşılarından Murat Karayılan'a çok yakın görev alan bir örgüt mensubu da kaçarak teslim oldu. İfadesinde örgütten kaçışların engellenemediğini anlatan terörist, İHA destekli hava harekâtları nedeniyle örgütün çok zor durumda olduğunu, gizlendikleri yerlerden dışarı çıkamayan teröristlerin artık talimat da dinlememeye başladığını söyledi.

Sabah'ta yer alan habere göre, güvenlik kaynakları ise terörist elebaşı Murat Karayılan'ın infaz talimatları verdiği ve bu durumun da örgütte ayrı bir sorun yarattığını tespit ettiklerini belirtti.

Elebaşının, "örgütten kaçanların görüldükleri yerde vurulması" için talimat verdiği, birçok teröristin bu nedenle teslim olmaktan korktuğu buna rağmen son dönemde örgütten kaçmak isteyen birçok teröristin olduğu teyit edildi.

KAÇACAK YER ARIYORLAR

TSK'nın operasyonları nedeniyle kaçacak yer arayan alt kadrodaki teröristlerde moral bozukluğuna neden olduğu ve daha rahat şartlarda yaşayan sözde örgüt yöneticileriyle aralarındaki anlaşmazlığın terör örgütü içindeki çözülmelere neden olduğu kaydedildi.


Haberin Özeti

Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonların ardından terör örgütü PKK'dan ayrılmak isteyenlere sert geri dönüşler yapıldığı öğrenildi.

DETAY
• Terörist elebaşı Murat Karayılan'ın "Kaçanları vurun." talimatı verdiği kaydedildi.
• Sabah'ın iddiasına göre, gizlendikleri yerlerden dışarı çıkamayan teröristler, artık talimat dinlemiyor.
<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı