• $8,2972
  • €10,1049
  • 489.668
  • 1452.9
25 Mart 2018 Pazar 20:16 | Son Güncelleme:

Kammenos, 25 Mart Yunan mili bayramını fırsat görüp, Türkiye’ye karşı hadsiz açıklamalar yaptı

 Kammenos, 25 Mart Yunan mili bayramını fırsat görüp, Türkiye’ye karşı hadsiz açıklamalar yaptı

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, 25 Mart Yunan mili bayramını fırsat görüp, Türkiye’ye karşı hadsiz açıklamalar yaptı.

Kammenos, Yunanların 1821’de Osmanlı İmparatorluğu’na karşı bağımsızlık isyanının başlatmalarının 197. yıldönümünde “Yunan mücahitler 1821’de çok güçlü Osmanlı İmparatorluğu’nu bozguna uğrattılar. Büyük Osmanlı İmparatorlukları düşünenler, 1821’i hatırlamalıdır. Ulusal egemenliğizden şüpheye teşebbüs edeni, 1821’de olduğu gibi bozguna uğratırız” dedi.

TÜRKİYE'YE ASKERLERİ DERHAL BIRAKIN ÇAĞRISI

Atina’daki askeri geçit töreninden sonra konuşan Kammenos, geçen 1 Mart’ta Meriç bölgesinde Türk devriyeleri tarafından yakalanan ve tutuklanan 2 Yunan askerinin derhal serbest bırakılmaları için dost ve müttefik ülkelere destek vermeleri çağrısında da bulunarak, şunları söyledi:

“2 Yunan askeri, Uluslalarası Hukuk ve demokrasi ilkelerine aykırı bir şekilde Edirne’de cezaevinde tutuluyor. Böylesi davranışlar, Türkiye’yi yalnızlığa itmekte ve bir zamanlar yola çıktığı Şark’ın derinliklerine geri göndermektedir. Dost ve müttefiklerimizden destek istiyoruz. Açıklamalar yetmez, somut şeyler bekliyoruz. Bugün dostu düşmanı tanıma vaktidir” 

 

HÜRRİYET

<p>AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş bu akşam 23:00'te Akşam TV'de... Aksam.com.tr Genel Y

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Akşam TV'ye konuk oluyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (11 Mayıs 2021)

İşgalci İsrail, Gazze'ye hava saldırısı düzenledir

Süper Lig'in yeni takımı GZT Giresunspor, coşkuyla karşılandı