• $8,0951
  • €9,6852
  • 462.514
  • 1408.14
25 Şubat 2021 Perşembe 14:29 | Son Güncelleme:

Kaliforniya'da Covid-19'un yeni bir varyantının tespit edildiği iddia edildi

Kaliforniya'da Covid-19'un yeni bir varyantının tespit edildiği iddia edildi

Kaliforniya'da koronavirüsün yeni varyantının tespit edildiği iddia edildi. Yapılan ilk araştırmalarda yeni varyantın antikorlara karşı kısmen dirençli olduğu ifade edildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kaliforniya'daki San Francisco Üniversitesi (UCSF) tarafından yapılan bir çalışmada yeni tespit edilen koronavirüs varyantının daha ölümcül ve bulaşıcılık açısından daha tehlikeli olduğu belirtildi.

DHA'da yer alan habere göre, Bazı uzmanlar ise varyant hakkında net bir sonuca ulaşmak için daha fazla veriye ihtiyaç olduğunu söyledi.

TEMMUZ'DA TESPİT EDİLDİ

Küresel bilim girişimi GISAID'e göre, varyant ilk olarak Temmuz ayında Kaliforniya'da, şimdi ise Avustralya, Danimarka, Meksika ve Tayvan da dahil olmak üzere diğer ülkelerde tespit edildi.

"BURADA SORUN VAR"

Scripps Araştırma Enstitüsü'nün kurucusu ve yöneticisi Eric Topol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, çalışma yayımlanmadan varyantın 'tehlikeli' olarak işaret edilmesinde sorun olduğunu ve söz konusu varyantın yaygın olmasına rağmen koronavirüs vakalarında hastaneye yatış ve ölümlerin düştüğünü söyledi.

<p>Zonguldak'ta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisi Mustafa Dönmez, koronavirüs tedavisi gör

Zonguldak'ta trafik polisi koronavirüse yenik düştü... Acı detay ortaya çıktı

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı