• $9,2849
  • €10,7627
  • 527.57
  • 1409.56
24 Mayıs 2021 Pazartesi 23:43 | Son Güncelleme:

Kafeler ve restoranlar açık mı? AVM'ler saat kaça kadar açık?

Kafeler ve restoranlar açık mı" AVM'ler saat kaça kadar açık"

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan AVM alışveriş merkezleri, restoranlar ve kafeler ile ilgili yeni gelişmeler yakından takip ediliyor. "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge 1 Haziran itibariyle değişikliğe gidecek. Peki Kafeler ve restoranlar açık mı? AVM alışveriş merkezleri saat kaça kadar açık?

Kafeler, restoranlar ve alışveriş merkezleri koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılmıştı. Normalleşme takvimi ile birlikte kafe, restoran ve AVM'lerin açılış ve kapanış saatleri merak konusu oldu. İnternet aramalarında araştırılan konuların başında yer alan "AVM alışveriş merkezleri saat kaça kadar açık? Kafeler ve restoranlar açık mı?" soruların yanıtları merak konusu oldu.

İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak.

RESTORANLAR AÇILACAK MI?

- Hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis,

- Hafta sonlarında ise 07.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis yapabilmeleri,

AVM'LER KAÇA KADAR AÇIK?

·Alışveriş merkezleri (AVM) ise; hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları kapalı olacaktır.

Diğer işyerleri

·17 Mayıs-1 Haziran arası kademeli normalleşme döneminde aşağıda sayılan işyerlerinin faaliyetlerine geçici olarak ara verilmesine devam edilecektir.

- Gazino, taverna, birahane, nargile salonu/kafeleri,

- Sinema salonları,

- Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler,

- İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları,

- Halı saha, yüzme havuzu, spor salonları,

- Hamam, sauna ve masaj salonları,

- Lunaparklar ve tematik parklar.

·Tam kapanma döneminde faaliyetlerine ara verilen perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat gibi dükkanlar ile büro ve ofisler vb. işyerleri hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

·Marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışındaki ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında da izin verilmeyecektir.

·Pazaryerleri hafta içi günlerde 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları ise pazaryerleri kurulmayacaktır.

·Online market ve yemek sipariş firmaları, hafta içi ve hafta sonu 07.00-24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis şeklinde çalışabileceklerdir.

·Çay ocaklarının masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla faaliyetlerine devam edebilmeleri,

  • İçişleri Bakanlığı
  • Koronavirüs tedbirleri
  • vaka sayısı
  • Kafeler ve restoranlar açık mı
  • AVM alışveriş merkezleri saat kaça kadar açık
<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi