• $7,3703
  • €8,8963
  • 408.611
  • 1545.11
01 Mart 2021 Pazartesi 11:18 | Son Güncelleme:

Kafelerde son durum nedir?

Kafelerde son durum nedir"

Kafe ve restoranların açılış tarihi gündemde yer almaya devam ediyor. Hükümet yetkililerinin, kafe ve restoranların mart ayı içerisinde açılmasıyla ilgili önerileri konuştuğu iddia edildi.

Yeni tip koronavirüs salgından dolayı hizmetlerine ara veren gel al ve paket servis şeklinde çalışan kafe ve restoranların mart ayı itibarıyla açılacağı iddia ediliyor.

KAFE VE RESTORANLAR AÇILACAK MI?

Hürriyet'te yer alan haber göre, Hükümette ve Sağlık Bakanlığı'nda yapılan toplantılarda, zorda olan kafe ve restoranların mart ayından itibaren açılmasıyla ilgili çok sayıda öneri konuşuluyor. Bu işletmelerin kapalı mekânlarında 45 dakikadan fazla oturulmaması, kapasitenin yüzde 30 ile sınırlı tutulması önerilerin başında geliyor.

Edinilen bilgiye göre, son birkaç hafta içerisinde hem mutasyon hem de vaka sayılarının artması nedeniyle yaşanan "değerlendirme sürecinin" ardından bir dizi kararlar alınacak. Vaka sayısının geriye doğru seyrinin devam etmesi durumunda mart ayı için daha önce planlanan çalışmaların hayata geçilebileceği belirtiliyor. Sadece, yöntem ve kurallarda bazı değişiklikler yapılacağı konuşuluyor.

<p>Bu süreç şu şekilde ilerleyecek:<br></p><p>İllerimiz 100 bin nüfusa düşen vaka  sayısı baş

Kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Kaza sonrası kamyonun kasasında yabancı uyruklu 114 kişi çıktı

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Karaman'da ziyarete açıldı

Kütahya'da kızıl geyiklerin beslenme anları fotokapana yansıdı