• $ 6,7757
  • € 7,3736
  • 359.078
  • 92381.8
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Kafalarımızdaki dar kalıpları yıkmalıyız'

CHP lideri, 'Akil Adamlar' önerisinin Öcalan'ın önerisi olduğunu savunan MHP'ye, 'İsmi siz koyun biz kabul ederiz' diyerek sorunun çözümü için destek talebini yineledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP'yi, terör sorunun çözümü için hazırladıkları önerilere destek vermeye çağırdı, 'Kafamızdaki dar kalıpları yıkalım' dedi.
CHP PM toplantısı öncesi açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:
İSMİNİ SİZ KOYUN: Bazı partiler belli isimlere takılıyor, 'Efendim ismi şu olmasın, bu olmasın.' İsimler şart değil, ismi siz koyun biz kabul ederiz. Ne isim uygun görürseniz söyleyin. Ne fark eder? Artık kafalarımızdaki dar kalıpları yıkmalıyız.
HAY HAY DEMEYELİM: 'Akil adamlar bilmem kimin sözüymüş.' Akil adamlar bir uluslararası sözdür. Diyorsanız ki 'Akil adamları Apo söyledi.' Akil adamları kaldırırız, kanaat önderleri komisyonu deriz. Beğenmiyorsanız, ak saçlılar, düşünen adamlar komisyonu diyebiliriz. Neyi istiyorsanız onu deriz. Hay hay 'Kürt meselesi' demeyiz, terör meselesi deriz. Sorunu çözmek istiyoruz. Çağrımızı bütün siyasi partilere, MHP'ye de BDP'ye de yapıyoruz. Parlamento dışındaki partilere de yapıyoruz. Çünkü biz bu ülkede milli mutabakat sağlamak istiyoruz. Adı mutabakat komisyonu, bu olmazsa değiştiririz adını, hangi ismi istiyorsanız koyalım.
DİYANETE UYARI: Günlük sıcak siyasi polemiklerin içine Diyanet İşleri Başkanlığı girdiği andan itibaren bir din adamı, dini siyasallaştırmış olur ve bizim siyaset kültürümüze ihanet etmiş olur. 'Başbakan söyledi, ben de onun söylediğini onaylayayım' diye yola çıktığınız andan itibaren bu olmaz. ANKARA

Yeni mi uyandın?
Özel yetkili mahkemelerin siyasi otoritenin emrine girdiğini söyleyen parti biziz. Şimdi Sayın Başbakan 'Beni de aştı bu Özel Yetkili Mahkemeler. Benim de sözümü artık dinlemiyorlar' diyor. 'Neredeyse bana da Cumhurbaşkanı'na da gel diyecekler.' 'Nasıl olurmuş çağrılırmış MİT Müsteşarı?' İyi de devletin bütün sırlarına vakıf, sizin atadığınız bir Genelkurmay Başkanı terörist diye tutuklandı, gıkın çıkmadı. MİT Müsteşarı davet edildi, kıyamet koptu. Yeni mi uyandın Sayın Başbakan? Biz boşuna mı 'Silivri toplama kampı' dedik. Geç de uyansa onu da bir kazanım olarak görüyoruz. Özel Yetkili Mahkemeler  lağvedilmelidir.


Maske satışları yasaklandı!

Maske satışları yasaklandı!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

WhatsApp'tan corona virüs ile ilgili kritik hamle! Sınırlama getirildi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı hastanenin yapımına başlandı