• $8,3336
  • €10,0597
  • 480.69
  • 1430.82
08 Şubat 2021 Pazartesi 21:10 | Son Güncelleme:

Kadıköy'deki provokasyona ilişkin önemli gelişme... Şüpheliler için tutuklama talebi

Kadıköy'deki provokasyona ilişkin önemli gelişme... Şüpheliler için tutuklama talebi
AA

İstanbul Kadıköy'deki 4 Şubat'ta gerçekleştirilen izinsiz eylemler gözaltına alınan 61 şüpheliden 33'ü savcılık ifadesinin alınmasının ardından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Kadıköy'de düzenlenen yasa dışı gösterilerle ilgili gözaltına alınan 61 kişiden 33'ü tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

AA'nın aktardığı habere göre, HDP'nin çağrısıyla 4 Şubat'ta, Kadıköy'de gerçekleştirilen izinsiz gösteride gözaltına alınan 65 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerden 4'ünün yaşı küçük olduğu ve emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Gözaltındaki 61 şüpheli ise Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne götürüldü.

Burada 9 cumhuriyet savcısı tarafından gruplar halinde ifadeleri alınan şüphelilerden 8'i serbest bırakıldı.

Savcılık, geriye kalan şüphelilerden 33'ünü tutuklanmaları talebiyle, 20'sini de adli kontrol altına alınmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

Hakimliğe sevk edilen 53 şüphelinin işlemleri sürüyor.

ADLİYE ÇEVRESİNDE İZİNSİZ YÜRÜYÜŞE MÜSAADE EDİLMEDİ

Öte yandan gözaltına alınan 61 şüphelinin Anadolu Adalet Sarayı'na getirilmesi nedeniyle adliye çevresinde polis ekiplerince yoğun güvenlik önlemi alındı.

Adalet sarayının arka tarafında bulunan Mustafa Kemal Caddesi Gümüşhane Sokak üzerinde toplanan bir grup, adliye binasına doğru yürümek istedi.

Bunun üzerine polis ekipleri, Kartal Kaymakamlığınca her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüşlerin yasaklandığını hatırlatarak, grup üyelerine dağılmaları yönünde sık sık uyarı yaptı. Grup üyeleri daha sonra dağıldı.

<p>AK Parti tarafından 'CHP yalan üretim merkezi' adıyla yayınlanarak '128 milyar dolar nerede?' tar

CHP'yi sarsan çizgi film: İlham kaynağı Muharrem İnce

Zeytinburnu'nda 5 katlı boş bina çöktü

Kuşadası Kadı Kalesi kazılarında insan iskeletleri bulundu

Namıyla tüm dünyada efsane olmuş Osmanlı tokadının sırrı