• $13,4889
  • €15,317
  • 769.425
  • 1879.62
12 Temmuz 2021 Pazartesi 10:36 | Son Güncelleme:

Kadıköy'de büyük rezalet: Kilisenin üzerine çıkıp oynadılar

İstanbul Kadıköy'de eğlenmek için kilisenin tepesine çıkıp oyun oynayanlar büyük tepki çekti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kadıköy'deki görüntülere sert tepki gösterdi. Gözaltına alınan 3 kişiden 2'sine ev hapsi verildi, 1'i hakkındaki talep reddedildi.

İstanbul'da ortaya çıkan bu manzara büyük tepki topladı. Eğlenmek için kilisenin tepesine çıkıp oyun oynadılar. Kadıköy'de bulunan Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin kapısının üzerine çıkan 2 kişi çalan müzik eşliğinde karşılıklı oynadı.

Gece saatlerinde yaşanan ve sosyal medyaya düşen bu görüntüler büyük tepkiye neden oldu. Manzara tam anlamıyla 'Bu kadarına da pes!' dedirtti.

KİLİSENİN ÖNÜNDE TOPLANDILAR

Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin önündeki meydanda toplanan grup çalan müzikle eğlendi. Gruptaki 3 kişi kilisenin kapı duvarının üstüne çıktı. Bir kişi kapının üstünde otururken diğer iki kişi ise burada oynamaya devam etti. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük tepki topladı.

KADIKÖY'DE YAŞAYANLARIN IZDIRABI!

Gençlerin bu sorumsuzluğuna tepki gösteren tiyatrocu Ilgın Sönmez, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak, "Kadıköy barlar sokağında yaşayanların ızdırabına kayıtsız kalamayız.

Sabahın ilk saatlerine dek eğlence adı altında işgal edilen bu sokakların tahammül edilemez gürültü kirliliği, hijyen koşullarının ihlali, ev camlarına işemeler, alkol taşkınlıkları kabul edilemez." dedi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kadıköy'deki Surp Takavor Kilisesi'nin duvarının üstüne çıkarak oynadığı iddia edilen 3 kişi, 'ev hapsi' istemiyle hakimliğe sevk edildi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN KADIKÖY'DEKİ GÖRÜNTÜLERE TEPKİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Kadıköy Surp Takavor Kilisesi'nin duvarının üstüne çıkan bir grup, bu dini mekana gösterilmesi gereken saygıya yakışmayan davranışlarda bulunmuştur. Surp Takavor Kilisesi'ne yönelik bu saygısızlığı kınıyoruz. Mabedlere yapılan saygısızlık herkese karşı saygısızlıktır.' dedi.

FAHRETTİN ALTUN'DAN DA TEPKİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter'dan tepki gösterdi. Altun, "Kadıköy Surp Takavor Kilisesi'ne yapılan saygısızlığı kınıyoruz. Din ve vicdan hürriyeti asıldır. Mabedler kutsaldır, dokunulmazdır. Bu saygısızlığı yapanlar hukuk önünde hesap vereceklerdir. Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de bu tür kışkırtmalara prim vermeyecektir." dedi.

"ZANLILAR SABAH 5.30'DA GÖZALTINA ALINDI"

Bakan Soylu Kadıköy'deki rezalete ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Kadıköy'de Ermeni Kilisesi'ne yapılan saygısızlıkla ilgili Kilise Vakfı YK Başkanı Arman Bükücüyan Beyefendi ile görüşerek üzüntülerimi dile getirdim.

Kiliseye saygısızlığı yapan zanlılar, sabah 5.30'da İstanbul Emniyeti tarafından gözaltına alındı, hukuk süreci devam ediyor.

1'İ HAKKINDAKİ TALEP REDDEDİLDİ

İstanbul Kadıköy'deki Surp Takavor Kilisesi'nin giriş kapısı üzerine çıkarak dans eden ve gözaltına alınan 3 kişiden 2'sine ev hapsi verildi, 1'i hakkındaki talep reddedildi.

  • Kadıköy
  • Surp Takavor Ermeni Kilisesi
  • Surp Takavor Ermeni Kilisesi son dakika
Dünyada 3'üncü olacak... Dev projede geri sayım başladı
Dünyada 3'üncü olacak... Dev projede geri sayım başladı

Dünyada 3'üncü olacak... Dev projede geri sayım başladı

Borsa rekor seviyeyi gördü
Borsa rekor seviyeyi gördü

Borsa rekor seviyeyi gördü

Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...
Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...

Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Acai üzümünün faydaları nedir? Nasıl tüketilir?

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu