• $7,4037
  • €8,9735
  • 438.421
  • 1467
28 Aralık 2020 Pazartesi 17:20 | Son Güncelleme:

Kabine Toplantısı konuları neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak?

Kabine Toplantısı konuları neler" Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak"

Yılın son Kabine Toplantısı konu başlıkları açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde düzenlenecek olan toplantının gündeminde yeni tip koronavirüs salgını ve aşı çalışmaları konusu ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ardından açıklamalarda bulunacak. Kabine Toplantısı konuları neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak?

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığından toplandı. Yılın son toplantısında dış politika, koronavirüs salgınında son durum ve aşı çalışmaları ele alınacak. Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapması ön görülüyor. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan  açıklama yapacak. Peki, Kabine Toplantısı konuları neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Kabine Toplantısı bugün saat 15:00 itibarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplandı. 2020'nin son kabine toplantısında, salgınla mücadeledeki son durum, tedbirlerin verilere yansıması, aşı takvimi ve tedavi süreci değerlendirilecek.

KABİNE TOPLANTISI KONULARI NELER?

AA'da yer alan habere göre, yılın son Kabine toplantısında, Kovid-19'la mücadelede gelinen aşama, yerli aşı çalışmaları ve yurt dışından ithal edilen aşılara ilişkin takvimin yanı sıra ülke gündemindeki çeşitli konuların ele alınacağı öngörülüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapması planlanan toplantıda, alınan tedbirlerin vaka sayılarına etkisi, yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı gibi konuların da gündeme gelmesi bekleniyor.

Başta İngiltere olmak üzere bazı ülkelerde görülen mutasyona uğramış koronavirüs türü dolayısıyla alınan tedbirlerin de gündeme geleceği tahmin edilen toplantıda, aşı yapılacak öncelikli gruplar ile buna ilişkin takvimin de önemli gündem maddeleri arasında yer alacağı öngörülüyor.

Görüşülecek konular arasında güvenlik ve dış politikaya ilişkin son gelişmelerin de bulunması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son kabine toplantısının ardından Kovid-19'la mücadele kapsamında 31 Aralık-4 Ocak arasında sokağa çıkma kısıtlaması başta olmak üzere alınan yeni tedbir kararları ile esnafa yönelik destek paketini açıklamıştı.

<h3>Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, CHP'nin 'Militan' provokasyonunu AKŞAM TV

CHP neden 'Militan' provokasyonu yapıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ankara'da80 yaş ve üzerindeki vatandaşlara aşı uygulanmaya başlandı

Tırnağınıza diş macunu sürüp bekleyin! Faydalarını öğrenince şaşıracaksınız