• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
7 Haziran 2021 Pazartesi 12:43 | Son Güncelleme:

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün? Kabine Toplantısı tarihi belli oldu mu?

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün" Kabine Toplantısı tarihi belli oldu mu"

Kabine Toplantısı ile ilgili son durum gelişmesi yaşandı. Son toplantı, 31 Mayıs Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapılmıştı. Kabine Toplantısı'nın ardından normalleşme tedbirleri ile ilgili kararlar açıklanmıştı. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, öne mi çekildi? Kabine Toplantısı hangi gün yapılacak? Haberimizin içerisinden detaylara ulaşabilirsiniz.

Kabine Toplantısı tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde düzenlenecek olan toplantıda; ekonomideki son durum, dış politikadaki gelişmeler ve koronavirüs sürecine ilişkin yaşanan durumlar değerlendirilecek. Son toplantı 31 Mayıs Pazartesi yapılmıştı. Türkiye'de yeni normalleşme süreci başlamıştı. Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün? Kabine Toplantısı erken mi yapılacak? İşte detaylar...

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, ÖNE Mİ ÇEKİLDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı NATO zirvesi nedeniyle, Cumhurbaşkanlığı kabinesi 10 Haziran Perşembe günü toplanıyor.

Toplantıda yurt içi ve sınır ötesinde devam eden terörle mücadele operasyonları, ekonomideki son durum, dış politikadaki gelişmeler ile birlikte Covid-19 ile mücadelede kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından son durum tablosunun ele alınması bekleniyor.

Kritik kabine toplantısı öncesinde kapanma ve aşılamanın etkisiyle vaka sayılarındaki azalmanın değerlendirilerek bazı kısıtlamaların daha kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu. Kulislerde kısıtlamaların 21 Haziran'da yeniden gözden geçirileceği iddiaları ağırlık kazanıyor ancak 10 Haziran Perşembe günü toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ardından da normalleşme süreci takvimine ilişkin önemli işaretlerin ortaya konulabileceği belirtiliyor.

NATO LİDERLER ZİRVESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki NATO Karargahı'nda 14 Haziran'da gerçekleştirilecek NATO Liderler Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesi planlanıyor.

Erdoğan'ın zirveye katılacak diğer liderlerle ikili görüşmeleri de öngörülüyor.

<p>Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önemli açıklamaları... Çin-ABD  arasında soğuk savaş kapıda mı? Asya-Pas

Putin enerji kozunu silah olarak kullanabilir mi?

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor