• $8,083
 • €9,7365
 • 463.24
 • 1392.31
24 Mart 2021 Çarşamba 09:25 | Son Güncelleme:

Kabine değişikliği 2021 ne zaman yapılacak? Yeni Kabine listesi belli oldu mu?

Kabine değişikliği 2021 ne zaman yapılacak" Yeni Kabine listesi belli oldu mu"

Kabine değişikliği konusu hakkında açıklamayı dün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal yaptı. Bugün yapılacak olan AK Parti kongresi sonrası yeni Kabine listesi netlik kazanacak. Kabinede yapılacak olan değişiklik ile beraber bakanlıklarında ayrılabileceği de gündemde yer aldı. Peki, Kabine değişikliği 2021 ne zaman yapılacak? Yeni Kabine listesi belli oldu mu?

Kabine değişikliği ile ilgili son dakika gelişmeleri takip ediliyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Mahir Ünal, "2023'e yönelik sadece partiye yönelik değil, ekibinde yeni bir düzenlemeye gidecektir." ifadesini kullandı. Söz konusu değişiklikte bazı bakanlıklarında birbirinden ayrılacağı konuşuluyor. Peki, Kabine değişikliği 2021 ne zaman yapılacak? Yeni Kabine listesi belli oldu mu?

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ OLACAK MI?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kabine değişikliği iddialarına ilişkin soruyu şu şekilde yanıtladı:

"Değişim konuşulmaya başlayınca kaçınılmaz olarak bir parça değiştiğinde sistemin hepsinde bir hareketlilik oluyor. 2023'e yönelik sadece partiye yönelik değil, ekibinde yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz."

YENİ KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ 2021 NE ZAMAN OLACAK?

AK Parti 7. Olağan Kongresi yarın yapılacak. Kongre ile beraber, kabinede yapılacak değişikliklerde gündeme geldi.

24 TV Ankara Temsilcisi Yiğitel, kabine revizyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

"KABİNEDE BİR REVİZYON OLACAK"

Kabinedeki değişikliğin bugün ya da yarın yapılması bekleniyor. Bazı bakanlıkların bölünmesi de söz konusu. Buna dair çalışmalar devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, Aile ve Çalışma Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bölünebileceğine yönelik çalışmaların devam ettiği konuşuluyor. Fakat kesinleşmiş bir şey yok. Burada amaç bakanlıklardaki çalışmayı hızlandırmak. Zamanlama açısından ise kaynakların bize söylediği eli kulağında, bugün yarın değişikliğin gerçekleşmesi bekleniyor.

"AK PARTİ MYK'YA İSTİSNAİ HALLER HARİÇ MİLLETVEKİLİ ALINMAYACAK"

MYK'ya milletvekili alınmamasındaki amaç asli görevlerini yapmaları. Meclis'te çalışsın. O yüzden de parti yönetimi ve kabine herkes kendi profesyonel alanında eş güdümlü çalışsın şeklinde bir görüş var. Dolayısıyla MYK'da da yüzde 50'nin üzerinde bir değişiklik bekleniyor. Hal böyle olunca genel başkan yardımcılıklarında da bir değişiklik beklentisi var.

"KABİNEDEKİ DEĞİŞİKLİK 7-8'İ BULABİLİR"

Kabinedeki değişiklik, eğer bakanlıklarda bölünme olursa 7-8'i bulabileceği konuşuluyor. Öbür türlü 5-6 isimle sınırlı olabileceği ifade ediliyor. Bazı bakanların yer değiştirebileceği konuşuluyor. Buna dair Başkan Recep Tayyip Erdoğan iki gündür yoğun çalışıyor.

Bakanlıklar bölünecek mi? Hangi bakanlıklar ayrılacak?

 • Kabine değişikliği
 • Kabine değişikliği 2021
 • Kabine değişikliği olacak mı
 • Kabine değişikliği ne zaman
 • mahir ünal
 • yeni Kabine değişikliği
 • Kabine değişikliği son dakika
<p>Peki, piyasalar haftaya nasıl başladı? Piyasalar bugün neyi fiyatlıyor? Alternatif yatırım araçl

Piyasalar bugün neyi fiyatlıyor?

Gökyüzünün hakimleri DHMİ Havacılık Akademisinde yetişiyor

Ordu'da selde hasar gören 154 yıllık ahşap cami restore edildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (19 Nisan 2021)