• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
21 Şubat 2021 Pazar 11:42 | Son Güncelleme:

Jet Fadıl'a adliyede dayak... Davacılar dövdü!

Jet Fadıl'a adliyede dayak... Davacılar dövdü!

'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz, davaya katılmak için geldiği İstanbul Adliyesinde dosyada müşteki olan bir kişi tarafından saldırıya uğradı. Jet Fadıl, Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinden dolayı "nitelikli dolandırıcılık" suçundan yargılanıyor.

Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devremülk satışı yaptığı kişilerden para toplamasına rağmen projeleri tamamlamadığı iddiasıyla 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan yargılanan 'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz, davaya katılmak için geldiği İstanbul Adliyesinde dayak yedi.

Sabah'ın haberine göre 'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz geçtiğimiz günlerde İstanbul Bayrampaşa'da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devremülk satışı yaptığı kişilerden para toplamasına karşın projeleri tamamlamadığı iddiasıyla 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan yargılandığı mahkemenin duruşmasına katılmak için İstanbul adliyesine geldi.

ŞİKAYETÇİLERİN SALDIRISINA UĞRADI

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sanık olarak yargılanmakta olan Memet Fadıl Akgündüz'e İstanbul Adalet Sarayı Zemin Kat C-3 Blok kısıtlı alan giriş koridorunda kalabalık bir grup tarafından darp girişiminde bulunulmuş, olayda yaralanan Akgündüz olay yerinden uzaklaştırılmıştı.

Olay ile ilgili doktor raporu alındıktan sonra Polis Merkezi Amirliği'ne başvuran Akgündüz kendisini darp ettiğini ileri sürdüğü Ercan S. isimli şahıstan şikayetçi olmuştu.

"ÖFKELİYDİM AMA DARP ETMEDİM"

Memet Fadıl Akgündüz'ün şikayetinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan Ercan Ş., Fadıl Akgündüz'ün paralarını alıp söz vermiş olduğu projeyi tamamlamadığını, bu nedenle duruşma öncesinde öfkelendiğini ancak herhangi bir darp olayının meydana gelmediğini anlattı.

1 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık yürütülen soruşturma sonunda şüpheli Ercan Ş., hakkında 'Basit Yaralama' suçunu işlediği gerekçesiyle 1 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

Dava ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.


Haberin Özeti

"Jet Fadıl" lakaplı Fadıl Akgündüz, hakkındaki "dolandırıcılık" davasına katılmak için geldiği İstanbul Adliyesi'nde dosyada müşteki olan bir kişi tarafından saldırıya uğradı.

DETAY
• Savcılık, Fadıl Akgündüz'e saldıran şüpheli hakkında "basit yaralama" suçunu işlediği gerekçesiyle 1 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

ARKA PLAN
• Jet Fadıl, Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinden dolayı "nitelikli dolandırıcılık" suçundan yargılanıyor.
<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğa

Başkan Erdoğan: Lokantalar ve otellerle ilgili kararları Kabine Toplantısı'nda atacağız

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı