• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
31 Ekim 2020 Cumartesi 16:19 | Son Güncelleme:

İzmir'de deprem sonrası ürküten görüntü: Balıklar karaya vurdu

İzmir'de deprem sonrası ürküten görüntü: Balıklar karaya vurdu
DHA

İzmir'in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremle birlikte oluşan küçük tsunami sonrası balıklar karaya vurdu.

İzmir'de Seferihisar açıklarında meydana gelen deprem sonrası deniz taştı. Balıklar karaya vururken, su baskınından kaçamayan yavru bir kedi de hayatını kaybetti.

DHA'da yer alan habere göre, Ege Denizi'nde Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından oluşan küçük çaplı tsunami nedeniyle Fatma Erçetin boğularak hayatını kaybetti.

BALIKLAR KARAYA VURDU

Birçok iş yeri, araç ve teknede de maddi hasar meydana geldi. Denizin taşması sebebiyle hayvanlar da zarar gördü. Balıklar karaya vururken, su baskınından kaçamayan yavru bir kedi de hayatını kaybetti. Sahildeki bir kafenin arka bahçesine, elliye yakın balığın yanı sıra bir de cip sürüklendi.

Kafe sahiplerinden Yusuf Can Akın, “Filmlerde gördüğümüzü canlı yaşadık. Canımızı kurtardığımıza şükrediyoruz. Allah bir daha böyle bir şey yaşatmasın. Biz bu bahçede kına gecesi ve düğünler organize ediyorduk, ancak şimdi tanınmayacak halde. Ölü balıklardan olayın şiddeti de ortaya çıkıyor. Önüne ne kattıysa götürdü. Kapalı kaldığımız günler hariç yaklaşık 300 bin lira zararımız var” dedi.

"ALLAH BİR DAHA BÖYLE FELAKET YAŞATMASIN"

Yaşanan olayı ‘felaket’ olarak değerlendiren Rıfkı Bir, “Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın. Çok uzun yıllar önce burada böyle bir deprem olmuş. Dün de aynısı oldu. Sular yükseldikten sonra herkes can havliyle kaçmaya başladı. Allah devletimize zeval vermesin” diye konuştu.

<a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>Editör: eda.cabul@turkmedya.com.tr</a><br>

Muhsin Fahrizade cinayetinin perde arkası

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Balon balığının kuyruğuna 5 lira destek ödemesi balıkçıları mutlu etti

Buz tutan Balıklıgöl'de kartpostallık manzaralar