• $8,3203
  • €9,7654
  • 502.337
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Mayıs 2020 Cuma 08:09 | Son Güncelleme:

İzmir Menemen Asarlık mahallesindeki futbol sahasında yenilenme çalışmaları başladı.

İzmir Menemen Asarlık mahallesindeki futbol sahasında yenilenme çalışmaları başladı.
IHA

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın desteği ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İzmir Menemen Asarlık mahallesi futbol sahasının yenilenme çalışmaları başladı.

Menemen’de kamu yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Asarlık futbol sahasının yenilenme çalışmalarına başlandı.

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, İzmir'in Menemen ilçesi ziyaretinde Asarlık Mahallesi spor tesislerinin yenilenmesi için elinden geleni yapacağını ifade etmiş ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan protokol ile spor tesislerinin yeniden yapılması için çalışmaların başlayacağını açıklamıştı. Koronavirüs pandemsinden dolayı sokağa çıkma kısıtlamalarının yaşandığı bu günlerde Asarlık futbol sahasının yenileme çalışmaları başladı. Yenileme çalışmalarına saha zemini değişimi ile başlandı. Çevre düzenlemesi ve ışıklandırmayla beraber tribündeki koltuk sayısını da 500’e çıkartarak daha fazla taraftarın maçlara katılım sağlaması amaçlanıyor. AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel; Cumhur İttifakı Menemen Belediye Başkanı Adayı Durmaz Bayraktar ve AK Partili meclis üyeleriyle birlikte bölgede incelemelerde bulundu. Menemen’e hizmet etmekten vazgeçmeyeceklerini söyleyen Yüksel, "Menemen’e hizmet yolculuğumuz devam ediyor. Asarlık halkına verdiğimiz sözü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gerçekleşen proje ile Asarlık spor sahasının zemini yenilenecek, 284 metrekare soyunma odası, 500 kişilik tribün, saha ışıklandırması ve çevre düzenlemesi yapılacak. Proje bedeli 1 milyon 198 bin TL olup 90 gün içinde tesisler kullanıma hazır hale gelecek. Bu yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçen İzmir milletvekillerimize, özellikle Alpay Özalan vekilimize, AK Parti İzmir İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli’ye Menemen halkı adına teşekkür ediyorum. Spor kompleksimiz Asarlıklı kardeşlerimize hayırlı olsun. Menemen’de kamu yatırımları hız kesmeden devam edecek. İlçe yönetimi olarak kamu yatırımlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

<p>Editör: Ezgi Aşık <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</a></p><

Kısa çalışma ödeneğinden kimler nasıl yararlanabiliyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da tatil trafiği başladı

Besinlere dair şaşırtıcı bilgiler