• $7,8128
  • €9,2674
  • 481.5
  • 1211.51
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
21 Şubat 2020 Cuma 10:58 | Son Güncelleme:

İyi Parti'den istifa eden İsmail Ok Meral Akşener'i topa tuttu!

İyi Parti'den istifa eden İsmail Ok Meral Akşener'i topa tuttu!

İYİ Parti’den istifa eden Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Mecliste bir basın toplantısı düzenleyerek parti hakkında zehir zemberek sözlerine devam etti. Partinin Genel Başkan Yardımcılığında bir süre görev yapan Hasan Seymen’in Sorosçu olduğunu iddia eden Ok, parti yönetiminin bu durumdan haberdar olduğunu dile getirerek, “Partinin en kritik noktalarına getirilmesi, il başkanlarımızın ya da milletvekillerimizin suçu değildir.” ifadelerini kullanarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i suçladı.

Bağımsız Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, "İYİ Parti'den istifa etme gerekçemde Sorosçu Hasan Seymen'in ismini beyan etmememin, yol arkadaşlarımı üzdüğünü fark ettim. Bu nedenle töhmet altında kalan tüm arkadaşlarımdan özür diliyorum." dedi.

AA'nın haberine göre, İsmail Ok, İYİ Parti'den istifa etmesine götüren sürece ilişkin Mecliste basın toplantısı düzenledi.

Eski İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen'in, çözüm sürecinde "denge denetleme ağı" denen sivil toplum örgütünde görev aldığını, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'ni asimilasyonla suçladığı görüntülerinin ve eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile yaptığı toplantının fotoğraflarının ulusal basında yer aldığını söyledi.

Bu fikirleri savunan bir kişinin İYİ Parti'de yer almasına, parti tabanı ve teşkilatların çok sert tepki gösterdiğini ifade eden Ok, şöyle konuştu:

"Tepkilere rağmen bu kişinin görevden alınmasında bir ay boyunca tereddüt edilmesi, şahsımda izahı mümkün olmayan en derin kırılma noktası olmuştur. Bu olayın akabinde Genel Başkanımız ile yaptığım görüşmede, bu kişinin görevden alınmasında yaşanan tereddütün, bende güven sorunu oluşturduğunu söyledim. Partinin yerelde ve genelde hiçbir faaliyetine katılmayacağımı, geri planda kalarak ilk genel seçimde aktif siyaseti bırakacağımı da arz ettim. Kendileri kararlı bir şekilde devam etmemi istedi. Gelinen süreçte parti içinde savunduğum fikirler, uç fikir olarak tarif edilmeye başlanmıştır. 6 ay süren gelişmeler sonucunda partide istenmeyen adam ilan edildiğimi anladım."

SÖZDE MİLLİYETÇİ!

İsmail Ok'un bu açıklamaları ve geçmişte yaşananlar İYİ Parti'nin sözde milliyetçi olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Geçtiğimiz yıl partinin sosyal medya danışmanı Kerim Çoraklık'ın FETÖ'den tutuklanması, HDP destekçisi olduğu bilindiği halde CHP ile ittifak yapılması, Meral Akşener'in Selahattin Demirtaş'ın tahliye olması gerektiğini söylemesi ve son olarak da Hasan Seymen'in Sorosçu olduğunun ortaya çıkması İYİ Parti'nin milliyetçiliği kullanarak halkı kandırdığı ortaya çıktı.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Büyükelçisi Fransisco Javier Hergueta Garnica'ı Cumhurbaşkan

Başkan Erdoğan, İspanya Büyükelçisi Garnica'ı Külliye'de kabul etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Banyodan sonra tanınmaz hale gelen hayvanlar

21 Ekim canlı, anlık altın fiyatları: Çeyrek altın, gram altın bugün ne kadar?