• $7,882
  • €9,3615
  • 461.96
  • 1314.25
29 Ekim 2020 Perşembe 22:51 | Son Güncelleme:

İYİ Parti'de polemik büyüyor... Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem'in FETÖ ve HDP paylaşımları gündemde

İYİ Parti'de polemik büyüyor... Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem'in FETÖ ve HDP paylaşımları gündemde

İYİ Parti'de milletvekili Ümit Özdağ'ın, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik "FETÖ'cü" demesinin yankıları sürerken bu kez de İYİ Parti'nin yeni Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem'in, FETÖ elebaşı ve HDP'li Leyla Zana'yı övdüğü tweetler ortaya çıktı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında "FETÖ'cü" demesi sonrasında bu kez de İYİ Parti’nin yeni Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem'in, FETÖ elebaşı Gülen’i ve HDP'li Leyla Zana'yı övdüğü tweetler ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın, bir televizyon programında partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik "FETÖ'cü" demesi üzerine, Özdağ İYİ Parti tarafından disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Özdağ'ın açıklamalarının ardından bu sefer de İYİ Parti’nin yeni Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem'in, FETÖ elebaşı Gülen’i övdüğü tweetler ortaya çıktı.

İŞTE O TWEETLER

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN ERDEM'E TEPKİ

Ümit Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Başkan Yardımcısı Erdem'in 2015 yılında attığı bir tweette HDP'li Leyla Zana'yı savunmasına tepki gösterdi.

Özdağ paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Türk Milliyetçileri İYİ Parti'yi bu fikirleri savunanlara "Genel Başkan yardımcım" demek için kurmadılar. IYİ Parti'ye partimizi bırakıp geldik ama davamızı bırakmadık. IYI Parti, Türk Milleti, Türk Devleti, Türk Vatanı, Türk Bayrağı diyenlerin partisidir."
<p>Mahremiyet ruhun kendini güvende hissetmesidir... </p><p>Mahremiyet eğitimi dediğimiz 'özel bölge

Çocuklara mahremiyet eğitimi nasıl verilir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İki mevsim bir arada yaşanıyor! Fotoğraflar Türkiye'de çekildi

İstanbul'da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından bugün hayat normale döndü