• $ 5,8346
  • € 6,5012
  • 279.254
  • 97912
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İtirafçı olup suçu örgüte attı

15 Temmuz’da döneminin 2. Ordu Komutanı Huduti’nin emir subayı eski binbaşı Sedat Kaya, itirafçı oldu: “Emir subaylığı görevinden FET֒cülerin zorlamasıyla dilekçe vererek ayrıldım.” 

Darbe girişimi sırasında Malatya’daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü’ndeki eylemlere ilişkin görülen davada dönemin 2.Ordu Komutanı Adem Huduti’nin eski emir subayı Sedat Kaya, itirafçı oldu. Ankesör soruşturması kapsamında Kaya sicilinin bizzat FETÖ'cüler taarfından bozulduğunu belirterek örgütle ilgili bildiklerini anlattı. 

ANKESÖRDEN ARANDIM

Kaya, askeri lise son sınıftayken arkadaşı Özcan Ç. vasıtasıyla FETÖ yapılanmasıyla tanıştığını belirterek Tunceli’ye atandıktan sonra ankesörlü hattan aranmaya başladığını cevap vermeyince eve kadar geldiklerini söyledi. Kaya görev yaptığı yerlere tercih dışı olarak gönderildiğini ifade ederek, "Hiçbir batı garnizonunda görevim yoktur" dedi. 

Malatya Emniyetine gidip itirafçı olan Kaya "Emir subayı olarak bizzat ordu komutanımız Adem Huduti tarafından seçildim. Ne ideolojik ne de hayat tarzı olarak örgüte bağlılığım yoktur”  dedi. 

'Sohbetlerine gittim eyleme katılmadım'

“Bu yapılanmanın sadece sohbetlerine gittim, başka da bir faaliyetlerine kesinlikle katılmadım. 17-25 Aralık sürecinden önce de bu yapılanmayla tüm irtibatımı kestim ve bir daha da görüşmedim. Bu terör örgütü hiçbir zaman beni kendisine bağlı olarak görmedi. Bana hiçbir sınava katılmam yönünde telkinde bulunmadı. Çalıştığım yerlere bakıldığında hepsi askeri personel tarafından sürgün yeri olarak tabir edilen yerlerdir. Benim sicil notum bizzat FET֒cüler tarafından yani Serdar S. tarafından bozuldu. Emir subaylığı görevinden de FET֒cülerin zorlamasıyla dilekçe vererek ayrıldım. Ben, FETÖ mensubu olsam böyle kritik bir görevi bırakmazdım."

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Acun Ilıcalı Gel Konuşalım programına konuk olduğu sırada O Ses Türkiye´nin perde arkasında yaşan

Acun Ilıcalı Canlı Yayında Video İzletirken Şeyma Subaşı´dan Mesaj Geldi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Vücudunuzda bu belirtileri görüyorsanız hemen doktora başvurun

Japonya'nın 126. İmparatoru Naruhito tahta çıktı