• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
02 Aralık 2020 Çarşamba 08:32 | Son Güncelleme:

İstihbaratın yakın takibe aldığı YPG/PKK'nın sözde tabur komutanı Zinarin kod adlı Narin Oso havadan imha edildi

İstihbaratın yakın takibe aldığı  YPG/PKK'nın sözde tabur komutanı Zinarin kod adlı Narin Oso havadan imha edildi

Son dakika haberine göre istihbaratın yakın takibe aldığı terör örgütü PKK/YPG'nin sözde tabur komutanı Zinarin kod adlı Narin Oso, Görese Dağı'nda koruması Elif Eylem Önkol ile birlikte düzenlenen hava harekatıyla öldürüldü.

Son dakika haberine göre istihbaratın yakın takibe aldığı terör örgütü PKK/YPG'nin sözde tabur komutanı Zinarin kod adlı Narin Oso, Görese Dağı'nda koruması Elif Eylem Önkol ile birlikte düzenlenen hava harekatıyla öldürüldü.

Sabah'ta yer alan habere göre terörist Narin Oso, sadece gizli üst düzey teröristlerin bildiği büyük bir gizlilik içinde Türkiye'ye geçiş yaptı. Ancak teröristin Türkiye'ye geçiş yapacağı bilgisine ulaşan istihbarat birimleri daha Suriye'deyken terörist ve iki kuryesini yakın takibe aldı. Türkiye içindeki bağlantılarına da ulaşabilmek için adım adım izlenen kadın teröristin, güvenlik güçlerine yönelik saldırı hazırlığı içinde olduğuna dair istihbari bilgiler elde edildi.

HAVANDAN İMHA EDİLDİ

Diyarbakır'ın Dicle ile Elazığ'ın Arıcak ilçeleri arasında kalan Görese Dağı'nda korumasıyla birlikte Kurşunlu Köyü civarında olduğu İHA'lar tarafından tespit edildikten sonra bölgeye hava harekâtı düzenlendi. F-16'ların gerçekleştirdiği harekâtta Narin Oso ile birlikte koruması Elif Eylem Önkol öldürüldü. Terör örgütü PKK, iki kadın teröristin öldürüldüğünü bir yıl sonra duyurmak zorunda kaldı. İki teröristin de ölümünü sıradan bir teröristmiş gibi kısa bir açıklamayla duyurdu.

YPG/PKK'NIN SÖZDE TABUR KOMUTANI

Örgütün Suriye'de "Cezire kantonu" olarak adlandırdığı bölgede, 400 teröristten oluşan sözde "hareketli taburlardan sorumlu olduğu", suikast/sabotaj eğitimi aldığı ve Rimelan'daki petrol kuyularının da güvenliğinden sorumlu olduğu belirlendi.


Haberin Özeti

İstihbaratın yakın takibe aldığı terör örgütü PKK/YPG'nin sözde tabur komutanı Zinarin kod adlı Narin Oso, Görese Dağı'na düzenlenen hava harekatıyla koruması Elif Eylem Önkol ile birlikte öldürüldü.

DETAY
• Teröristin Suriye'den Türkiye'ye geçiş yapacağını öğrenen istihbarat, yakın takibe aldı.
• Teröristin Türkiye bağlantılarını da çözmek için bekleyen güvenlik güçleri, örgüt mensuplarının saldırı hazırlığında olduğunu anlayınca operasyon başladı.
<p>Sadece Türkiye değil Amerikan basınında da yemin töreninin önüne geçen İncil detayı ile ilgili de

Joe Biden'ın yemin törenine damga vurdu: Üzerinde Kelt haçı bulunan İncil'le ilgili çarpıcı detay

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İHA fabrikası Ankara'da üretime başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatili zilini çaldı