• $7,8599
  • €9,4287
  • 450.376
  • 1328.73
23 Haziran 2019 Pazar 20:12 | Son Güncelleme:

İstanbul seçim sonuçları ne oldu? İstanbul seçim sonuçlarında son durum...

İstanbul seçim sonuçları ne oldu" İstanbul seçim sonuçlarında son durum...

İstanbul seçim sonuçları ne oldu, İstanbul seçim sonuçlarında Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu ne kadar oy aldı sorularının cevabı merak edildi. İstanbul'da seçim sonuçları ne oldu sorusunun cevabı bu seçimde kısa sürede açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim sonrası yaptığı açıklamada, "Şu an itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum başarılar diliyorum" dedi.

İstanbul seçim sonuçları ne oldu? günün en çok araştırılan konuları arasında yer aldı. İstanbul seçim sonuçlarının açıklanmasında sona gelindi. İstanbul'da oyların yüzde 99'ı sayıldı. Ekrem İmamoğlu 4.684.565 oy alarak seçimin kazananı oldu. İstanbul seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti.

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI NE OLDU?
 

İŞTE BİNALİ YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI

Binali Yıldırım, AK Parti İl Başkanlığı'nda yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Bu seçim kampanyası boyunca bizlerle beraber yoğun bir çalışma içerisine giren, yoğun bir gayret gösteren çalışma arkadaşlarıma ve bizi dinleyen, projelerimizi anlatma fırsatı veren İstanbul'umuzun güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Aileme de bu vesileyle teşekkür ediyorum. Sabah oy kullanırken de söylediğim gibi seçim demek, demokrasi demektir. Bu seçimler de Türkiye'de demokrasinin en iyi şekilde işlediği kusursuz bir şekilde ortaya koymuştur. Elde edilen sonuçlar tabii ki kesin olarak daha sonra açıklanacaktır. Bu sonuçların İstanbullumuza, İstanbul'un geleceğine hayırlar getirmesini Rabbim'den niyaz ediyorum. Ekrem İmamoğlu arkadaşımıza İstanbul'a güzel hizmetler yapmasını temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda İstanbulluların yararına yapacağı her türlü işte de kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Bunun da bilinmesini istiyorum. Bir kez daha İstanbulluların verdiği kararın gelecek beş yıl için; kadınlarımız, çocuklarımız, bütün İstanbul'da yaşayan 15 milyon için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Teşekkür ediyorum. "

<p>Japonya'da bir göktaşının atmosfere girince ateş topuna dönüşerek düşmesi sosyal medyada gündem o

Japonya'da göktaşı paniği: Atmosfere girince ateş topuna dönüştü

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yer siyah gök beyaz! Beşiktaş, zafer sarhoşu

Kadıköy'de ortalık böyle karıştı! Kare kare o anlar...