• $8,0348
  • €9,6305
  • 456.021
  • 1407.76
02 Nisan 2021 Cuma 01:39 | Son Güncelleme:

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu: İstanbul 3. piki yaşıyor, 20 gün sıkı tedbir şart

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu: İstanbul 3. piki yaşıyor, 20 gün sıkı tedbir şart

İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Memişoğlu, salgında 3. pikin yaşandığını belirterek, büyük dalganın önüne geçilmesi için herkesten 15-20 gün çok hassas olmasını beklediklerini söyledi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kentte yaşanan vaka artışını değerlendirdi, vatandaşlara 'tedbirli olun' çağrısı yaptı: "Şu anda kesinlikle üçüncü piki yaşıyoruz. Kasımda pozitif oranlarımız şu andakinden yaklaşık 7-8 puan yukardaydı ve yatışlarımız da yaklaşık iki katıydı. Trend halen daha yükselmeye devam ediyor. Onun için insanların, kasımdaki gibi gerçekten çok büyük bir dalga yaşamamamız için özellikle bu 15-20 günde çok hassas olmasını bekliyoruz."

GÜNDE 300 BİN AŞI YAPARIZ

"Olağanüstü bir durumla karşı karşıyayız. Sağlık çalışanları da çok çaba harcıyor. Emin olun aşılama çalışmaları da daha yüksek seviyeye ulaştıktan sonra yaza çok rahat gireceğimizi öngörüyoruz. Günde İstanbul'da 80-90 bin bandında aşı yaptığımız günler oldu. İstanbul olarak günde 300 bin aşıyı yapabilecek kapasitedeyiz. Bu minimum. Zorladığımız zaman bunun çok daha üst seviyesine çıkabiliriz."

<h3>Süper Lig'in 35. haftasında Beşiktaş, MKE Ankaragücü'nü konuk edecek. Cuma günü oynanacak olan B

Beşiktaş - Ankaragücü Maç Önü

Kartal sahilinde görülen deniz salyası endişe yarattı

Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonundan 150 eser beğeniye sunulacak

Irak'ın başkenti Bağdat'ta patlama: 1 ölü, 12 yaralı