• $8,2685
  • €9,9672
  • 474.963
  • 1337.5
25 Temmuz 2018 Çarşamba 16:26 | Son Güncelleme:

İstanbul hava durumu dolu kaçta başlayacak-kaç saat sürecek?

İstanbul hava durumu dolu kaçta başlayacak-kaç saat sürecek"

İstanbul hava durumu saatlik tahmin, dolu saat kaçta yağacak ve kaç saat etkili olacak soruları binlerce kişinin gündeminde.

İstanbul hava durumu için meteoroloji alarm verdi, kuvvetli dolu yağışı geliyor. Meteoroloji saatlik İstanbul hava durumu tahminine göre bugün ceviz büyüklünde olması beklenen dolu yağışı saat 12.00'de başlayacak ve akşam saatlerine kadar etkili olacak. Ayrıca İstanbul'da yüksek nem ve düşey sıcaklık profili kuvvetli rüzgarlara neden olacak.

 İstanbul'da dolu alarmı böyle görüntülendi TIKLA ÖĞREN 

İL VE İLÇELERİN EN SON HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

İstanbul için şiddetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara ve Kıyı Ege ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara' nın batısı ve Kıyı Ege ile İstanbul çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Batı kesimlerde mevsim normalleri civarında iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle batı ve güneybatı, öğle saatlerinden sonra batı kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, İç Ege ile Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Marmara' nın batısı ve Kıyı Ege ile İstanbul çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış anında ani kuvvetli rüzgar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA İÇİN SAĞANAK UYARISI

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin batı kesimleri ile İstanbul çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor

<p>Koray Şerbetçi ile Kestirmeden Tarih'te bu hafta Osmanlı  döneminde kendisine yer bulan Hınçak ör

Hınçak'ın arkasında kim vardı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Nisan 2021)

Ava giderken avlandı! İşte vahşi doğadan nefes kesen anlar

Yürüyen ölüler gerçekmiş! İşte dünyadaki en ilginç hastalıklar