• $8,0429
  • €9,5008
  • 491.965
  • 1176.34
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Haziran 2020 Pazartesi 21:41 | Son Güncelleme:

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çıkan yangın söndürüldü

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çıkan yangın söndürüldü
AA

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Hastanenin ikinci katında çıkan yangın, kontrol altına alınarak duman tahliyesi yapıldı.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi:

"İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Bölümünde bugün saat 21.30’da henüz tespit edilemeyen bir nedenle yangın çıkmıştır. Söz konusu yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınmış ve hastalar tahliye edilmiştir. Alınan ilk bilgilere göre çıkan yangında herhangi bir yaralı ve can kaybımız yoktur. Konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır."

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığından, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yangına ilişkin, "Duman tahliyesinin tamamlanmasının ardından hastane normal hizmetine devam edecektir." açıklaması yapıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde saat 21.30'da çıkan yangının kısa sürede söndürüldüğü, yangında can kaybı veya yaralının bulunmadığı ifade edildi.

Açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

"Hastanenin ikinci katında nöroloji-nöroşirurji servisinde çıkan yangının teknik bir sebepten kaynaklanmadığı belirlenmiştir. Sebebiyle ilgili tahkikat devam etmektedir. Duman tahliyesinin tamamlanmasının ardından hastane normal hizmetine devam edecektir."
Editör: Eda Cabul <a href='#0' class=''>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Macron neden Türkiye'yi hedef alıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kış ayında virüse karşı 5 önlem

Türkiye'nin yerli ve milli sebze tohumları kadınlara emanet