• $8,2896
  • €10,1128
  • 490.76
  • 1445.5
22 Nisan 2021 Perşembe 00:00 | Son Güncelleme:

İsrail askeri araçları Gazze sınırında... Filistinlilerin arazilerine zarar verdiler

İsrail askeri araçları Gazze sınırında... Filistinlilerin arazilerine zarar verdiler
AA

İsrail ordusuna ait askeri araçlar Gazze sınırını yaklaşık 100 metre geçerek Filistinlilerin arazilerine zarar verdi.

İsrail ordusuna ait aralarında buldozerlerin de bulunduğu askeri araçlar Gazze'nin doğu ve güneyindeki sınırı yaklaşık 100 metre aşarak Filistinlilere ait arazilere zarar verdi.

AA'da yer alan habere göre, İsrail'e ait aralarında buldozerlerin de bulunduğu 14 askeri araç, Gazze'nin doğusundaki Eş-Şucaiyye mahallesinin doğu sınırını yaklaşık 100 metre aştı.

Eski Nahil Avaz Kapısı yakınındaki bölgede arazilerde tahrip ve tarama faaliyeti gerçekleştiren askeri araçlar daha sonra tekrar sınırın İsrail tarafına döndü.

Gazze'nin güneyindeki Refah kentinin doğusundaki En-Nahda Mahallesi bölgesinde sınırı aşan askeri araçlar da yine bölgedeki araziyi tahrip etti.

Sınır aşma dolayısıyla İsrail güçleri ile Filistinliler arasında herhangi bir çatışmanın olduğu yönünde bir bilgi paylaşılmadı.

İsrail yönetimi, Gazze'nin kuzey ve doğu sınırından 300 metre içeriyi tampon bölge olarak kabul ediyor ve bu alana giren Filistinlere ateş açıyor veya gözaltına alıyor.

İsrail, yaklaşık 2 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi'ni 2006'dan bu yana kara, hava ve denizden abluka altında tutuyor.

<p>Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde İsrail polisinin sert müdahalesinin ardından binlerce Filist

Filistinliler Mescid'i Aksa'ya doğru yürüyüşe geçti

Tunceli'deki Çırtan Şelalesi ziyaretçilerini büyülüyor

Tunceli'de 'koca engerek' görüldü

Gaziantepli baklavacıları bayram telaşı sardı