• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Haziran 2020 Perşembe 01:29 | Son Güncelleme:

İSPARK çalışanlarından İBB'ye protesto! ‘Biz hırsızlık yapmadık'

İSPARK çalışanlarından İBB'ye protesto! ‘Biz hırsızlık yapmadık'
AA

İşsiz kalan İSPARK işçileri, İBB'de protesto düzenledi. ‘Emekler gasp edildi' diyen işçiler, ‘Bizi hırsız yerine koydular' diyerek tepki gösterdi.

İBB iştiraklerinden İSPARK’taki işlerine 8 Haziran’da son verilen bir grup işçi, Saraçhane’deki belediye binası önünde protestoda bulundu. “Nerede namus şeref sözü veren Kılıçdaroğlu” pankartı açıp “Her şey çok güzel olmadı”, “Haksızlık varsa direnmek haktır” yazılı dövizler açan işçiler, adaletsiz şekilde işten çıkarıldıklarını söylediler. İşten çıkartılan işçiler adına konuşan Ömer Çevik, 15 yıllık emeklerinin gasp edildiğini öne sürerek belediyenin, işten çıkarma yasağını delmek için İş Kanunu’nun 25/5 maddesini kullandığını belirtti.

‘MAĞDUR OLDUK’

Çevik, işten çıkarma eyleminin hukuksuz olduğunu ifade ederek, “Bizi ‘güveni kötüye kullanmak’, hırsızlık yapmak gibi fiillerin de bulunduğu maddeden attılar. İfade özgürlüğü nerede? Bu maddeyle bizi zanlı durumuna soktular. Biz hırsızlık yapmadık.” dedi. Çevik, yargı yoluna başvurduklarını kaydetti. İşçiler, eylemlerinin ardından sloganlar atarak dağıldılar. 

<p>Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu için hava durumu raporunu yayımladı. Yapılan son hava tah

Meteoroloji açıkladı: Hafta sonu hava nasıl olacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Taze pasta nasıl anlaşılır?

Ankara'da asayiş uygulaması! 750 polisin katıldı