• $7,342
  • €8,8755
  • 408.702
  • 1528.82
27 Ağustos 2012 Pazartesi 12:55 | Son Güncelleme:

İspanya'yı sarsan vahşet!

İspanya'yı sarsan vahşet!

İspanya'nın güneyindeki Cordoba kentinde yaklaşık 11 aydır kayıp olan 2 ve 6 yaşlarındaki iki kardeşin kemikleri babalarının çiftliğinde bulundu.

İspanya'da uzun süre gündemde kalan ve 8 Ekim 2011 tarihinde kayboldukları belirtilen Ruth ve Jose adlarındaki kardeşlerin cesetleri yaklaşık 11 ay sonra bulundu.

Çocukların kaybolması sonrası şüpheli olarak tutuklanan, çocukların babası Jose Breton'a ait olan bir çiftlikte yapılan aramalarda bulunan bazı yanmış kemik parçalarının analizleri sonuçlandı.

Cordoba polisinin, çocukların annesi Ruth Ortiz'e gönderdiği bir raporda, bulunan kemiklerin çocuklara ait olduğunu bildirdiği açıklandı.

Cordoba Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ve Soruşturma Birimi, çiftlikte çalıların yakıldığı bir alandaki küller arasında bulunan kemiklere 3 farklı analiz yapıldığını belirtti.

Uzmanlar, DNA testinin çok zor olduğu bilgisini verirken, tutuklu olan babanın, iz bırakmamak için, ısısı 800 dereceye varan bir ateşte çocuklarını yakmış olabileceğini düşünüyor.

İki kardeşin kayıp olduğuna ilişkin ilk ihbar, babaları tarafından 8 Ekim 2011 tarihinde yapılmıştı. Eşi tarafından psikolojik baskı, hakaret ve rahatsızlık vermekle suçlanan ve boşanma davası açılan baba Jose Breton, çocukların kayıp olmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 18 Ekim'de gözaltına alınmış ve 21 Ekim'de de tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

<p>Bu süreç şu şekilde ilerleyecek:<br></p><p>İllerimiz 100 bin nüfusa düşen vaka  sayısı baş

Kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Uyuşturucu tacirleri evi seraya dönüştürdüler

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar