• $ 5,28
  • € 5,9675
  • 224.216
  • 102.715
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İşine gelmeyen konuyu Kürt meselesine bağlıyor

Milli Eğitim Bakanı Dinçer'in '66 aylık uygulamasına PKK ve laikçiler karşı' sözlerine Meclis'ten de tepki geldi. Vekiller Dinçer'i toplumsal hassasiyetten yararlanıp meseleye Kürt sorununu kalkan etmekle suçluyor

x

MİLLİ Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in 'PKK yanlıları ve laikçiler 66 aya karşı' sözlerine siyasi partilerden de tepki geldi. BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane 'Hükümet işine gelmeyen her konuyu Kürt halkı ve PKK'ya bağlıyor' derken CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner 'Laikler ile PKK'lılar karşıdır' demecini 'sorumsuzluktur ve bölücülük' olarak niteledi. MHP Ankara Milletvekili Zühal Topçu ise 'Milli Eğitim Bakanı Türk milletinin PKK konusundaki hassasiyetinin arkasına sığınıyor' dedi. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik Ve Spor Komisyonu Üyesi vekillerin, Bakan Dinçer'in sözlerine yönelik tepkileri şöyle:
TARTIŞMAYA PKK KALKANI
BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane:
Hükümet işine gelmeyen her konuyu Kürt halkı ve PKK'ya bağlıyor. Yetkililer köşeye sıkıştığı anda, kendi yanlışlarını örtbas etmek ve kendilerini temize çıkarmak için her daim Kürt sorununu kalkan olarak kullanmıştır. 4+4+4 tasarsısına ve çocukların bu sistemde karşılaşabileceği psikolojik ve fiziksel problemleri, bilimsel açıdan dile getiren insanların PKK ile ilişkilendirilmesi ilginç. Hükümet toplum yararına gündeme gelen tartışmaları PKK'ya ve Kürt halkına endekslemeye çalışıyor.
BU SÖYLEM BÖLÜCÜLÜKTÜR
CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner:
Sayın Bakan saçmalamış. Normal vatandaş yandaş da, karşı çıkanlar çocukları için rapor almaya çalışanlar anormal yurttaş mı? Bu sisteme karşı çıkanlar çağdaş eğitimden ve pedagojik yaklaşımdan yana olanlar. Bu konuda PKK ile çağdaş eğitimden yana olanları yan yana koymak bölücülüktür. Bakan ne dediğinin farkına varmalı. 'Laikçiler ile PKK'lılar karşıdır' demek bölücülüktür, sorumsuzluktur.
HASSASİYETİN ARDINA SIĞINIYOR
MHP Ankara Milletvekili Zühal Topçu:
Bakan da tıpkı BDP gibi PKK'nın arkasına sığınıyor. Hem kendisiyle hem de Türk milletiyle çelişiyor. Komisyon görüşmeleri sırasında 4+4+4'a karşı çıkanlar sebeplerini bilimsel gerekçelerle açıkladılar ancak dikkate bile alınmadılar. Bakan okulların açılacağı ve terörün tırmandığı bir günde Türk milletinin teröre ve PKK'ya yönelik hassasiyetini kullandı. Bakanı istifaya davet ediyorum. Doruk ÇAKAR / ANKARA

140 karakterde gündem oldu

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Zeytinburnu´nda pazarı gezen CHP´nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu yine benzer tepkiyle karşılaştı. Yaşlı

Ekrem İmamoğlu´na bir tepki daha: Partin 5 kuruş etmez

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019