• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
24 Eylül 2014 Çarşamba 20:35 | Son Güncelleme:

IŞİD kötü muamele yapmadı!

IŞİD kötü muamele yapmadı!

IŞİD tarafından rehin alındıktan sonra Türkiye'ye getirilen ve Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi'nde ailesinin yanına dönen özel harekatçı komiser 38 yaşındaki Said Coşkun, "101 gün değişik yerlerde iskan edildik, fiziki şiddete maruz kalmadık, kötü muamele yapılmadı" dedi.

IŞİD tarafından Irak'ta rehin alındıktan sonra Türkiye'ye getirilen konsolosluk görevlilerinden özel harekatçı komiser Said Coşkun, Dinar'da oturan ailesine kavuşmanın sevincini yaşıyor. 101 günün ardından evine dönen Said Coşkun, ailesiyle özlem giderdi. Yaşadığı zor anları anlatan Said Coşkun, "Sağlığımı ve aklımı kaybetmediysem milletimizin bize yaptıkları duaları hissetmemdendir. Hepimiz inanın bize yapılan duaları hissettik, 40 kişi aynı yerde kaldık, aynı tuvaleti kullandık, hastalanmadık, inancımızı yitirmedik. Bize ne görev verilirse yaparız. Ölümü düşünmeyiz, amacımız ve görevimiz elçilikte bulunan sivillerin canını korumak ve kurtarmak. Ucunda ölüm de olsa bunu yaparız. 101 gün değişik yerlerde iskan edildik, fiziki şiddete maruz kalmadık, kötü muamele yapılmadı" dedi.

'AİLEME SARILMAK PAHA BİÇİLEMEZ'

Eve dönmekten dolayı mutlu olduğunu aktaran Said Coşkun, "Hep dua ettim anneme, babama, kardeşlerime, çocuklarıma, eşime kavuşmak için. Şu an o kara günler geride kaldı" diye konuştu. Annesi Sultan Coşkun (57), babası Coşkun Coşkun (59), kızları Sultan (15), Melike (11), Seçil (9) ve eşi Ayşe Coşkun (33) ile buluşan Said Coşkun, "Anne ve babamın elini öpmek, çocuklarımın kokusunu hissetmek, kardeşlerime sarılma mutluluğu parayla, pulla alınmaz, hazineyle değişilmez" dedi.

'UMUDUMU YİTİRMEDİM'

101 gün boyunca oğlunun geleceğinden ümidini kesmediğini anlatan Sultan Coşkun ise "101 gün uyumadım. Çocuğum orada esirken nasıl uyurum, yemedim içmedim. Boğazımdan bir şey geçmedi. Hep dua ettim. Ama umudumu yitirmedim. İçimde bir ses bana 'çocuğuna kavuşacaksın' diyordu" diye konuştu.

Said Coşkun'un kardeşi Aydın Coşkun ise, "Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Yalnız bırakılmadık, artık rahat bir uyku uyuyacağız. Yediğimiz yemek boğazımızdan geçecek" dedi.DHA

<p>Editör: Duygu Gecü Yüzseven <a href='mailto:duygu.gecu@turkmedya.com.tr'>duygu.gecu@turkmedya.com

Pandemide evde cilt bakımı nasıl olmalı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde 2021 yılı için artış oranı belli oldu! 2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne kadar?

Balın bilinmeyen faydaları! Sabah akşam mutlaka bu şekilde tüketin