• $7,8182
  • €9,3497
  • 448.776
  • 1283.58
22 Ekim 2020 Perşembe 09:19 | Son Güncelleme:

İşgalci Ermenistan Azerbaycan'a balistik füzelerle saldırdı

İşgalci Ermenistan Azerbaycan'a balistik füzelerle saldırdı

Azerbaycan işgalci Ermenistan topraklarından, Azerbaycan topraklarına balistik füzeler ateşlendiğini duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, sabah saatlerinde Ermenistan topraklarından Azerbaycan'a balistik füzeler ateşlendiğini duyurdu.

TRT Haber'de yer alan habere göre işgalci Ermenistan sivilleri vuruyor, savaş suçu işleyen Ermeni ordusuna cevabı cephede Azerbaycan ordusu veriyor.

Ermenistan’ın sivilleri hedef alan saldırılarına karşı Azerbaycan ordusu Ağdere, Fuzuli - Cebrail ve Kubatlı bölgelerinde operasyonlarını sürdürüyor. Son çatışmalarda Ermenistan ordusu yine ağır darbe aldı, geri çekilmek zorunda kaldı. Azerbaycan ordusu Zengilan şehrine bağlı bir kasaba ile 21 köyü daha Ermeni işgalinden kurtardı.

Ermeni ordusunun 5’inci muhrip alayının mevzileri içindeki silah ve mühimmatlarla ele geçirildi. Aralarında yüksek rütbeli komutanların da olduğu çok sayıda Ermenistan askeri etkisiz hale getirildi. Ermenistan'a ait 3 insansız hava aracı düşürüldü. 556’ncı Alayın, 400 askeri bulunan bir taburunun da imha edildiği duyuruldu.

Ermenistan ordusu ise insani ateşkese karşın Terter başta olmak üzere çok sayıda sivil yerleşim bölgesine saldırıyor. Saldırılarda şimdiye kadar 63 sivil hayatını kaybetti, 292 sivil yaralandı. 1981 ev vurulurken, 386 sivil tesis zarar gördü.

<h3><span>Beştepe'de kritik toplantı</span></h3><h3>YENİ YASAKLAR GELECEK Mİ?</h3><p>Beştepe'de Başk

30 Kasım Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Syedra Antik Kenti'nde yapılan çalışmalar ile Hellenistik, Roma, Bizans ve Anadolu Selçuklu eserleri gün yüzüne çıkartılıyor

Zeytinin az bilinen faydaları