• $9,262
 • €10,7921
 • 526.391
 • 1409.56
4 Ekim 2021 Pazartesi 14:01 | Son Güncelleme:

İngiltere tır, kamyon şoförlüğü başvurusu nasıl yapılır? İngiltere tır ve kamyon şoförü başvuru şartları nedir?

İngiltere tır, kamyon şoförlüğü başvurusu nasıl yapılır" İngiltere tır ve kamyon şoförü başvuru şartları nedir"

İngiltere, Noel öncesinde özellikle nakliye sektöründe yaşanabilecek iş gücü açığını gidermek için 10 bin 500 geçici vize vereceğini duyurdu. Geçici vize programı 5 bin ağır vasıta sürücüsü ve 5 bin 500 tavukçuluk sektörü çalışanını kapsıyor. Bu açıklamanın gündeme gelmesinin ardından İngiltere tır, kamyon şoförlüğü başvurusu nasıl yapılır? İngiltere tır ve kamyon şoförü başvuru şartları nedir? gibi soruların yanıtları merak edilmeye başlandı. İşte konu hakkında tüm detaylar...

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, tır ve kamyon şoförü eksikliği nedeniyle bazı süpermarketlerde rafların boş kalmasının ve benzin istasyonlarındaki uzun kuyrukların önüne geçebilmek için 5 bin akaryakıt tankeri ve gıda kamyonu sürücüsüne aralık sonuna kadar geçici vize verileceğini duyurdu. Bu açıklamanın ardından İngiltere tır, kamyon şoförlüğü başvurusu nasıl yapılır? İngiltere tır ve kamyon şoförü başvuru şartları nedir? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

İNGİLTERE TIR, KAMYON ŞOFÖRLÜĞÜ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, tır ve kamyon şoförü eksikliği nedeniyle bazı süpermarketlerde rafların boş kalmasının ve benzin istasyonlarındaki uzun kuyrukların önüne geçebilmek için 5 bin akaryakıt tankeri ve gıda kamyonu sürücüsüne aralık sonuna kadar geçici vize verileceğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "5 bin ağır vasıta sürücüsü ile 5 bin 500 tavukçuluk sektörü çalışanı, bu yıl istisnai durumlarda gıda ve nakliye sektörlerinde tedarik zinciri baskılarını hafifletmek için Noel'e kadar mevcut vize planına eklendi." ifadesi kullanıldı. Böylelikle, 10 bin 500 çalışan ekim itibarıyla yıl sonuna kadar geçici vize alabilecek.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, benzin istasyonlarında oluşan kuyruğa ilişkin yaptığı açıklamada, "Bence önemli olan şu ki ülke içinde 6 rafineri ve 47 depolama tesisinde yakıt bol, ülke içinde yakıt sıkıntısı yok." ifadesini kullandı.

İnsanların arabalarının depolarını ihtiyaçları olduğunda doldurması durumunda kıtlığın oluşmayacağını söyleyen Shapps, "Şu anda harekete geçiyoruz ancak şirketlerin yeni sürücüleri elinde tutması için çalışma koşullarının iyileşmeye devam etmesi ve hak edilen maaş artışlarının sürdürülmesi konusunda sektörlerin de üzerine düşeni yapması gerekir." dedi.

Tır ve kamyon şoförlüğü başvuruları hakkında İngiltere hükümetinden henüz resmi bir açıklama gelmedi. Konu hakkında güncel gelişmeler gelir gelmez haberimizin içerisine eklenecektir.

 • İngiltere şöför başvurusu
 • İngiltere şöför vizesi
 • İngiltere iş başvurusu
 • İngiltere tır şoförü
 • İngiltere şoför alımı
 • İngiltere vizesi
 • İngiltere asgari ücret
 • İngiltere şöför alım şartları
<p>Şişli Ermeni Kabristanındaki anmaya Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu ve Kült

Markar Esayan'a vefa... 'Bugüne kadar geri adım atmadı, Markar yalnız değildir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi

Cevizi 1 gece suda bekletip içerseniz... Faydasını bir bilseniz