• $8,1981
  • €9,8768
  • 472.689
  • 1330.48
27 Haziran 2018 Çarşamba 00:58 | Son Güncelleme:

İnce’ye Sarıgül formülü aday yap kurtul!

İnce’ye Sarıgül formülü aday yap kurtul!

CumhurbaşkanI adayı olup yüzde 30 oy alan Muharrem İnce ile Kılıçdaroğlu’nun koltuk savaşı daha seçimin ertesi günü başladı.

Ercan Öztürk

İnce AKŞAM’ın manşetine taşıdığı asıl hedefi olan Genel Başkanlık için seçim sonrası harekete geçti. Muhaliflerden “Kılıçdaroğlu istifa” sesleri yükselmeye başladı. CHP’li bir yönetici, gece boyunca kulislerinde konuşulanları AKŞAM’a açıkladı: Kurultay yeni olduğu için yerel seçime kadar yenisi gözükmüyor. Parti içinde Kılıçdaroğlu’na karşı güçlü bir İnce tehdidi var. Kılıçdaroğlu’nun bunun karşısında durması imkansız.

İBB ADAYI YAPACAK

Yerel seçimler CHP’de kırılma noktası olacak. Delegeler İnce’ye destek vererek yerel seçimler öncesi partiyi kurultaya götürecek. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül’dü. Kılıçdaroğlu mecburen İnce’yi aday göstermek zorunda kaldı. Böyle bir patlama beklemiyordu. Şimdi onu oyalamak için İBB adayı yapmak isteyecek. Yeni bir Mustafa Sarıgül hamlesi... İnce’den de aynı yöntemle kurtulmak isteyecek.

İLK HAMLE: 81 İLİ DOLAŞACAK

Parti içindeki Kılıçdaroğlu muhalifleri ise uzun bir aradan sonra CHP’nin oyunu yüzde 30’a taşıyan Muharrem İnce’nin Genel Başkanı olması gerektiğini belirterek Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet ediyor. Tüm bu yaşananların ardından Muharrem İnce, Twitter hesabından Türkiye turuna çıkacağını açıkladı. İnce, şunları belirtti: “Hepimizin Cumhurbaşkanı’ adayı olarak tüm Türkiye ile buluşmak, kucaklaşmak, teşekkür etmek için seçim öncesinde gidemediğim illerden başlayarak 81 vilayete gideceğim. 

PARTİ MUHALEFETİ SAVAŞA BAŞLIYOR 

CHP’nin milletvekili aday listelerine parti içerisinde büyük tepkiler vardı. İlhan Cihaner, Fikri Sağlar gibi isimlerin aday gösterilmeyerek Saadet Partili adayların listeye yazılması üzerine tepkiler yükselmişti. İnce’nin seçim kampanyası zarar görmesin diye susmayı tercih eden muhaliflerin harekete geçeceği de kulislerde konuşulmaya başlandı. Seyil Sayek Böke, İlhan Cihaner, Fikri Sağlar’ın yeni bir muhalif harekete start vereceği öğrenildi. 

<h3>'BU TEKNOLOJİNİN DAHA ÜST VERSİYONUNU TÜRKİYE YAKALAMIŞ DURUMDA'</h3><p>Karadan havaya hava savu

Yerli ve Milli Hava-Hava Füze Sistemleri Neden Önemli?

Selçuklu motifleri buğday sapından üretilen kağıtlarla geleceğe taşınıyor

Türkiye, Kuzey Makedonya ordusuna üniforma bağışında bulundu

Edirne'de kaybolan yaşlı adamı Tunca Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor