• $7,8454
  • €9,3597
  • 455.832
  • 1341.36
27 Ekim 2020 Salı 14:22 | Son Güncelleme:

İnce'den "Memleket Hareketi" açıklaması: Kurucu isimleri bir iki gün içinde açıklayacağız

İnce'den "Memleket Hareketi" açıklaması: Kurucu isimleri bir iki gün içinde açıklayacağız
DHA

'100 Günde Memleket Hareketi'ni başlatan ve il il gezmeye devam eden CHP eski milletvekili Muharrem İnce, hareketin kurucu isimlerini bir iki gün içinde açıklayacağını duyurdu. İnce, listede yer alan isimlerin hepsinin yeni olduğunu belirtti.

CHP eski milletvekili Muharrem İnce, Memleket Hareketi'nin kurucularını bir iki gün içinde açıklayacağını belirterek, listede yer alan isimlerin hepsinin yeni olduğunu belirtti. 

DHA'da yer alan haberde 'rahatını bozan insanlar' olarak tanımladığı isimlerin hepsinin yeni olduğunu belirten Muharrem İnce, ""Biz ülkenin yetenekli evlatlarının harcanmamasını istiyoruz. Bu yetenekli evlatlar bir laboratuvarda çalışan bir araştırmacı, bir mühendis de olabilir" dedi.

Bu ülkenin yetenekli evlatları olduğunu söyleyen İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunlar harcanıyor ne yazık ki. Biz bu ülkede bu insanların geleceğe huzurla, güvenle bakmaları için yeteneklerini değerlendirmelerini istiyoruz. Ve 'rahatını bozan insanlar' olarak bu ülkenin iyi okullarında okumuş, daha önce siyasetle pek uğraşmamış arkadaşlarımla birlikte ne istiyoruz, nasıl yapacağız, neyi yapacağız onları açıklayacağız"

'YILBAŞINI BULMAZ AÇIKLARIZ'

İnce, 29 Ekim'den sonra manifesto yazmaya başlayacağını ifade ederek, "Yarın İstanbul'da çalışmalarımız olacak. Pandemi koşulları zorluyor. Tedbir alarak çalıştığımız için zaman olarak bir şey söylemem doğru olmaz. Belki bakarsınız sokağa çıkma yasağı gelebilir, onun için biraz yavaş gidiyor pandemi koşullarında; ama yılbaşını bulmaz. Hepsi yeni isim zaten, isimleri bir iki gün içinde açıklayacağız" diye konuştu.

Editör:<a href='#0'> </a><a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Süleymaniye'nin müziği hangisi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Diego Maradona dünya basınında

Türkiye ve Katar arasında 10 anlaşma imzalandı