• $8,1843
  • €9,6729
  • 501.727
  • 1152.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Temmuz 2020 Çarşamba 21:18 | Son Güncelleme:

İletişim Başkanı Altun'dan MGK sonrası açıklama: Bu coğrafyada Türkiye'ye rağmen elde edilecek hiçbir kazanım yoktur

İletişim Başkanı Altun'dan MGK sonrası açıklama: Bu coğrafyada Türkiye'ye rağmen elde edilecek hiçbir kazanım yoktur
DHA

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bugün gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı'na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Altun "Bölgemizden Akdeniz'in en uç noktalarına kadar, Türkiye'ye rağmen başarılı olacak hiçbir proje ve girişim olamaz. Bu coğrafyada Türkiye'ye rağmen elde edilecek hiçbir kazanım yoktur." dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bugün gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı'na ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamada bulundu. 

DHA'nın aktardığı habere göre Altun, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün gerçekleştirilen MGK toplantımızda Libya'dan Suriye'ye, Irak'tan Azerbaycan ve Akdeniz'e kadar, bölgemizi ilgilendiren tüm meseleler ele alınmış, milli bekamız için güvenlik politikalarımızdaki tavizsiz duruşumuz bir kez daha ortaya konmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, PKK/PYD ve DEAŞ terör örgütlerini bozguna uğrattığı gibi, Libya'da meşru hükümetin karşısında oluşan gayrimeşru cepheyi de yerle yeksan edecek güç ve kudrettedir. Her zaman söylediğimiz gibi bugün de bir kez daha tüm dünyaya sesleniyoruz; bölgemizden Akdeniz'in en uç noktalarına kadar, Türkiye'ye rağmen başarılı olacak hiçbir proje ve girişim olamaz. Bu coğrafyada Türkiye'ye rağmen elde edilecek hiçbir kazanım yoktur."

Fahrettin Altun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihinden aldığı sarsılmaz güç ve inançla gönülleri ihya etmeye, bölgemizde kurulmuş olan şer odaklarını bu topraklardan silmeye son derece kararlıdır. Tüm dünyanın sancılı bir doğumun eşiğinde olduğu, insanlık ailesinin huzur ve barışa hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyduğu bu önemli eşikte Türkiye, tüm dünya mazlumlarına şemsiye olmaya devam edecek ve insanlığın arzuladığı esenlik ortamını inşa etmek için var gücüyle çalışacaktır."
<p>Editör:</p><p><a href='#0'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</a></p><p>İYİ Parti'li Buğra Ka

27 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bel fıtığı olduğunuzu gösteren 5 belirti

1966 model cipi 25 bin lira harcayarak yeniledi! herkes onun peşine düştü