• $7,8676
  • €9,4286
  • 446.142
  • 1328.73
27 Ekim 2020 Salı 23:09 | Son Güncelleme:

İletişim Başkanı Altun'dan Charlie Hebdo'ya sert tepki: Dinimize yönelik iğrenç saldırılar karşısında sessiz kalmayacağız

İletişim Başkanı Altun'dan Charlie Hebdo'ya sert tepki: Dinimize yönelik iğrenç saldırılar karşısında sessiz kalmayacağız

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından sözde karikatür dergisi olan Charlie Hebdo dergisine tepki gösterdi. Altun paylaşımında, "Dinimize yönelik iğrenç saldırılar karşısında sessiz kalmayacağız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı Twitter'dan Batılı ülkelerinde yer alan faşist kanatlarının ırkçılık paylaşımları üzerine açıklamada bulundu.

Altun paylaşımında, "Batı’nın faşist kanadı ve onların içimizdeki temsilcileri ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar. Cumhurbaşkanımızı yolundan döndürebileceklerini sanıyorlar. Cumhurbaşkanımız küresel vicdanın sesi olmaya devam edecek. Türkiye güçlenecek, faşizm ve faşistler kaybedecek!" ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Müslüman karşıtı gündemi meyvesi olan Charlie Hebdo karikatürlerini kınayan açıklaması:

“Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Müslüman karşıtı gündemi meyvesini veriyor! Charlie Hebdo, Cumhurbaşkanımıza yönelik alçakça çizimlerle dolu bir sözde karikatür serisi yayınladı. Bu derginin kültürel ırkçılık ve nefreti yaymaya yönelik iğrenç ötesi çabasını kınıyoruz.

Tiksindirici olduğu kadar, insani ahlaktan da yoksun bu sözde karikatürler, açık bir şekide, Fransız liderliğinin ülkesi için istediği yabancı düşmanı, İslamofobik ve hoşgörüsüz bir kültürel çevrenin ürünüdür.

Sivillere yönelik her türlü şiddete ve İslam adına her türlü terör eylemine karşı olduğumuzu açıkça ortaya koyduk. Ancak nereden gelirse gelsin kültürümüze ve dinimize yönelik iğrenç saldırılar karşısında sessiz kalmayacağız.

Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin dünya çapında milyonlarca mülteciye kapılarını açmasını sağlayarak son dönemdeki en insani lider olarak hafızalara kazınmıştır. Kadınlara, çocuklara ve engellilere yardım etmek için parmağını bile oynatmayanlar şimdi de tüm edepsizlikleriyle liderimizi hedef alıyor.

Yine de ırkçı, yabancı düşmanı, İslamofobik ve Yahudi düşmanı tahrikler bizi aynı şekilde karşılık vermeye kışkırtamayacak. Bir mağduriyet üzerinden verilmeye çalışılan gözdağına ve provokasyonlarınıza boyun eğmeyi reddediyoruz.

Kültürümüze yönelik bu tür sorumsuz ve budalaca saldırılar, yalnızca ırkçılığı ve ayrımcılığı besleyecektir. Tüm aklı başında Avrupalı dostları bu tür bir ilkel kültürel ırkçılık, entelektüel kısırlık ve medeniyetsiz söylemle mücadele etmeye çağırıyoruz.”

<p>Fransa'da tepkilere neden olan, güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güve

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yer siyah gök beyaz! Beşiktaş, zafer sarhoşu

Kadıköy'de ortalık böyle karıştı! Kare kare o anlar...