• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
29 Temmuz 2014 Salı 12:15 | Son Güncelleme:

İki gençten haber alınamıyor

İki gençten haber alınamıyor

Osmaniye'de 17 yaşındaki Ercan Kapkaç, 13 Temmuz'dan, Kuşadası'nda ise zihinsel engelli 16 yaşındaki Süleyman Özçelik 24 Temmuz'dan bu yana kayıp.

Osmaniye'de Yunus Emre Mahallesi'nde oturan Kapkaç Ailesi'nin 8 çocuğundan biri olan Ercan Kapkaç, iddiaya göre 13 Temmuz'da ailesine haber vermeden sabah evden ayrıldı. Akşam babasının cep telefonuna 'Arkadaşlarımın yanındayım' diye mesaj atan Ercan Kapkaç'tan bir daha haber alınamadı.

Oğlunun ilköğretim 6'ınci sınıftan sonra okulu bıraktığını ve inşaatlarda alçı sıva işlerinde çalıştığını belirten işsiz baba 42 yaşındaki Ali Kapkaç, emniyete gidip kayıp başvurusunda bulunduğunu ancak şu ana kadar bir sonuç alınamadığını söyledi. Oğlunun bulunmasını isteyen gözü yaşlı baba Kapkaç, "13 Temmuz'da sabah saat 06.30 da kimseye haber etmeden evden ayrılmış. Akşam saat 20.38'de kendi telefonundan benim telefonuma 'Ben arkadaşlarımın yanındayım' diye mesaj geldi. O saatten sonra defalarca aradık ama bir türlü ulaşamadık. Polis merkezine giderek aynı gün gece kayıp müracaatında bulunduk. Aile ferleri ve polis her yerde onu arıyoruz ancak hiçbir ize rastlamadık. Suda mı boğuldu, başka bir iş mi geldi başına hiçbir bildiğimiz yok. Oğlumu görenlerin veya yerini bilenlerin polise haber vermesini bekliyor ve bir an önce bulunmasını istiyorum" diye konuştu.
 
ENGELLİ GENÇ 5 GÜNDÜR KAYIP

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 5 gündür kayıp olduğu bildirilen 16 yaşındaki Süleyman Özçelik için polis ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı.

Çocuğunun bulunması için ilgili yerlere başvuran anne Vasfiye Özçelik, oğlunun zihinsel engelli olduğunu ve 5 gün önce kaybolduğunu söyledi. 

Özçelik, 24 Temmuz günü, açık olan kapıdan çıktığını düşündüğü oğlunu kendi imkanlarıyla bulamadığını dile getirerek, yetkililerden yardım istedi. 

Oğlunun zihinsel engelli olduğunu gözyaşları içinde hatırlatan anne "Benim oğlum birinden ne ekmek, ne su isteyebilir. Tuvaletini bile kendisi yapamaz. Bütün temel ihtiyaçlarını ben karşılıyordum. Kaybolduğunun ertesi günü emniyete giderek çocuğumun kaybolduğunu bildirdim" dedi.

Vasfiye Özçelik emniyet tarafından kamera kayıtlarının incelendiğini ve Süleyman'ın en son Candan Tarhan Bulvarı'ndaki dolmuş durakları yakınında görüldüğünü ileri sürdü. 

Caddelerde oğlunu arayan Özçelik, "Bir Allah'ın kulu demiyor ki ben gördüm. Sanki benim oğlum oradan uçtu gitti. Bütün Türkiye’ye yalvarıyorum benim çocuğumu bulsunlar. Benim çocuğum 2 gün daha böyle kalırsa yaşayamaz" dedi.

Kuşadası Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise anne Özçelik'in müracaatının ardından gerekli çalışmaların başlatıldığını ve bu kapsamda MOBESE kayıtlarının incelendiğini belirtti.

AKUT DA ARIYOR

AKUT Kuşadası ekibi gönüllüsü Ahmet Nejat Orçan, engelli genci bulmak için çalışma başlattıklarını bildirdi. 

Geniş bir alanı taradıklarını belirten Orçan, şunları söyledi:  "Öz bakımını gerçekleştiremeyecek kadar özürlü, kendisini ifade edemiyor, konuşamıyor, herhangi bir şekilde bilinçli hareket kabiliyetine sahip değil. Kuşadası genelinde yapılan aramalarda sonuç alınamamış. Dolayısıyla biz de polis teşkilatına ve aileye yardım ve destek olabilmek adına bu arama faaliyetine katılmak istedik. Arama çalışmalarına deniz bölgesinde de başlayacağız." AA/DHA

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı