HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,6887
  • 6,5785
  • 224.343
  • 98.763
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

İHA pilotu olmayan emniyet kalmayacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 81 ile insansız hava araçları büro amirliği kurulması için talimat gönderildi. Drone eğitimi alan pilotlar, her ilin emniyet müdürlüğünde görev yapacak. 

x

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı, kuruluşunun 36. yıl dönümü dolayısıyla 19 Ekim 2017’de düzenlenen törende, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İHA’ları özellikle terör, kaçakçılık ve asayiş olaylarında sağladığı faydalara değindiği konuşmasının ardından çalışmalarını hızlandırdı.Bu kapsamda, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki sınır illeri olmak üzere belirlenen şartları taşıyan personel, eğitim verilmek üzere Ankara’ya çağrıldı.

40’DAN FAZLA İLDE EĞİTİM

Bugüne kadar yapılan çalışmalarda 40’tan fazla ilde görevli personele drone pilotluğu konusunda teorik ve pratik eğitim verildi. Eğitimini tamamlayan personel, İçişleri Bakanlığı tarafından alımı yapılan dronelarla görevli olduğu illerde çalışmaya başladı. Diğer illerde ise personelin eğitiminin hazirana kadar tamamlanmasıyla drone ve İHA pilotu olmayan il emniyet müdürlüğü kalmayacak. Aynı kapsamda il emniyet müdürlükleri bünyesinde İHA büro amirliği kurulmasına ilişkin hazırlanan talimat yazısı da 81 il emniyet müdürlüğüne gönderildi.

GECE GÖRÜNTÜ ALABİLİYOR

İl emniyet müdürlüklerine dağıtımı yapılan dronelar, gece de görüntü alma özelliğine sahip kameralarla donatıldı. 

Bugüne kadar yapılan çalışmalarda 40’tan fazla ilde görevli personele drone pilotluğu konusunda teorik ve pratik eğitim verildi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Bursa´nın Mudanya ilçesinde çekicinin üzerine konmak istenen otomobil 2 metreden yere düştü. O anlar

Çekicinin Bursa´nın Mudanya ilçesinde çekicinin üzerine konmak istenen otomobil 2 metreden yere düştü. O anlar bir vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi. halatı koptu, düşen otomobil hasar gördü

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kamu işçisine 1083 lira ilave ödeme

Ahtapot’un kolları Asya’yı hızla sarıyor!

En Çok Okunanlar