• $9,6145
  • €11,2157
  • 553.994
  • 1465.23
27 Ağustos 2021 Cuma 14:56 | Son Güncelleme:

İETT otobüsleri yine isyan ettirdi

Son dönemde yanan, kazalara karışan ve yolda kalıp yolcular tarafından itilen İETT otobüsleri gündemde. 'Her şey çok güzel olacak' sloganıyla kentin yönetimini alan CHP'li Ekrem İmamoğlu olan biteni sadece izlemekle yetiniyor.

Yanıyor, arızalanıyor, acemi sürücüler elinde kazalara karışıyorlar. Son dönemde Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İETT otobüsleri İstanbulluların kabusu olmuş durumda...

24'ün haberine göre, İstanbul'da İETT otobüslerini kullananlar isyanda. Seferler yetmiyor ama daha da kötüsü can güvenliği yok. Araçlar sık sık yolda kalıyor. Yanıp alev topuna dönebiliyor. Uzmanlara göre en büyük etken araçların yeteri kadar bakımlı olmaması...

Bir diğer tehlike de sürücülerle ilgili. Sık sık yaşanan kazalar tedirgin ediyor. Bu da "Sürücüler ne kadar tecrübeli?" sorusunu akıllara getiriyor.

Peki bunca skandala rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden bir hamle geldi mi? Bu sorunun yanıtı hayır. Üstelik rakamlar da acı tablonun özeti gibi. AK parti döneminde İstanbul'da 2012 -2018 döneminde öz kaynaklarla 2250 otobüs alınırken 2,5 yıllık CHP ve İmamoğlu döneminde hiç otobüs alınmadığı ortaya çıktı.

Konu UKOME toplantısında da gündeme geldi. AK Partili üye AK Parti döneminde tüm otobüslerin belediyenin öz kaynakları ile alındığına dikkat çekti. Haklı olarak CHP yönetimine siz neden almıyorsunuz diye sordu.

İstanbulluların artık tahammülü kalmadı. "Her şey çok güzel olacak" diyen İmamoğlu'na tepkiler giderek yükseliyor.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Liman kenti Kaunos'taki Bizans kilisesi ve mezarlar gün yüzüne çıkarılıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore'de heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı