• $7,4033
  • €8,9635
  • 414.846
  • 1471.39
25 Ocak 2021 Pazartesi 07:01 | Son Güncelleme:

İdlib'de selin yaralarını Kızılay sardı... Nur'un gülüşü her şeye bedeldi

İdlib'de selin yaralarını Kızılay sardı... Nur'un gülüşü her şeye bedeldi
- BÜLENT ŞANLIKAN

İdlib çevresindeki sel baskını sonrası yardıma koşan Türk Kızılayı 8 yaşındaki Nur ile altı kişilik ailesinin de ihtiyaçlarını karşıladı.

Türk Kızılayı ekipleri Suriye’nin Kefer Arouk Bölgesi’nde kurulan Reyyan Kampı’ndaki sel afetinin ardından yardıma koştu. Ekipler bölgede, ayağında birbirinden farklı ayakkabılarla zorlu kış şartlar altında yaşayan 8 yaşında Nur El Başa’ya rastladı. Babası bedensel engelli olan Nur’un 6 kişiden oluşan ailesine Türk Kızılay’ı yardım eli uzattı. Aileye ayakkabı, mont ve kışı geçirmeleri için barınma malzemeleri temin edildi.

ÇOCUKLAR OKUL İSTEDİ

Yaşanan o duygu dolu anları AKŞAM’a anlatan Kızılay Suriye İnsani Yardım Koornatörü Fatih Kökcan, “İdlib’de aşırı yağışlar nedeniyle sel meydana geldi. 3 bin çadırı su bastı. İşte bu çalışmalar sırasında küçük Nur ile karşılaştık. Ayağında iki farklı ayakkabı olmasına rağmen hayata o kadar mutlu bakıyordu ki hepimiz duygu dolu anlar yaşadık ve çok etkilendik” dedi.

Kökcan şunları anlattı: “O çocukları gördüğümde ilk ne istediklerini sordum. Hep bir ağızdan ‘okul’ diye seslendiler. Nur da o çocuklardan birisiydi. Nur’un o gün yaşadığı o keyifli anlar ve gülüşü her şeye bedeldi.” 

<p>Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller, 28 Şubat sürecini, 'Sayın Cumhurbaşkanı Demirel taraf

Eski Başbakan Tansu Çiller'den 28 Şubat mesajı

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek